حجت اله صیدی خواستار شد

ایجاد راهبرد مشترك بانك ها برای تأمین مالی صنعت پتروشیمی

ایجاد راهبرد مشترك بانك ها برای تأمین مالی صنعت پتروشیمی به گزارش حراج کن مدیرعامل بانک صادرات ایران اظهار داشت: با عنایت به تجربه موفق همکاریهای مشترک قبلی، پیشنهاد می کنم بانک ها در کنار هم برای تأمین مالی صنعت پیشران پتروشیمی، راهبرد مشترک پنج ساله تعریف کنند.به گزارش حراج کن به نقل از بانک صادرات ایران، حجت اله صیدی در نشست تخصصی «تأمین مالی از راه بخش خصوصی و نقش بانک ها در توسعه صنعت پتروشیمی» که در جریان دومین نمایشگاه و همایش تخصصی پشتیبانی از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی در جزیره کیش برگزار شد، اظهار نمود: بانک صادرات ایران در عرضه خدمات به صنعت پتروشیمی دارای تجربه موفقیت آمیزی است و این صنعت پیشران ظرفیت های زیادی دارد که استفاده از آنها باعث رشد کشور می شود.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی طی دو سال سخت اخیر و در تنگناهای بین المللی بخش زیادی از ارزآوری کشور را به عهده داشته است، اظهار داشت: تجربه چند سال گذشته نشان داده است که اگر بخواهیم الگوها و ابزارهای تأمین مالی را در بانک ها یا بازار سرمایه تعریف نماییم، صنعت پتروشیمی واجد همه این شرایط بوده و تمامی ابزارهای مالی در این صنعت به کار می آید.
وی اضافه کرد: این ابزارها از نظر ریسک، زمان کوتاه مدت و بلند مدت، ریالی و ارزی در صنعت پتروشیمی کاربرد دارند و اغلب بانک ها هم در تعامل با این صنعت فعال بوده اند.
صیدی از تلاشهای صورت گرفته در این صنعت توسط سازندگان تجهیزات، شرکتهای تحقیق و توسعه و دانش بنیان قدردانی کرد و اظهار داشت: از مواردی که در همایش ها کمتر به آن توجه می شود، این است که قطعنامه ای صادر شود و همه متعهد به انجام آن باشند تا برای تحقق مفاد آن تلاش کنند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران با تکیه بر اینکه اگر یک مأموریت اصلی داشته باشیم، توسعه کشور است، پیشنهاد کرد بانک ها با عنایت به متغیرهای مهم اثرگذار در مسائل داخلی و بین المللی در ماه های پیش رو، برای تأمین مالی صنعت پتروشیمی برنامه راهبردی و مشترک پنج ساله تعریف و عملیاتی کنند.
صیدی اظهار داشت: تأمین مالی توسط شرکتهای تأمین سرمایه در بورس هم باید توسط بانک ها تضمین شود و ازاین رو بانک ها در کنار آنها هم ایستاده اند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران همینطور با اشاره به اینکه برای صدور ضمانت های ارزی در داخل کشور محدودیتی وجود ندارد، از آمادگی بانک صادرات ایران برای صدور این نوع ضمانت ها اطلاع داد.


منبع:

1399/11/29
14:11:19
0.0 / 5
865
تگهای خبر: ابزار , ارز , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ایجاد راهبرد مشترك بانك ها برای تأمین مالی صنعت پتروشیمی
نظر شما در مورد ایجاد راهبرد مشترك بانك ها برای تأمین مالی صنعت پتروشیمی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳