گزارش حراج كن؛

تغییرات نرخ كالاهای اساسی در یك سال قبل

تغییرات نرخ كالاهای اساسی در یك سال قبل بررسی قیمت کالاهای اساسی مانند برنج، گوشت قرمز، شکر و مرغ نشان داده است که قیمت این کالاها در دیماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بین ۳۱ تا ۱۲۹ درصد افزایش یافته است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، آمار عرضه شده از جانب وزارت صمت از قیمت کالاهای اساسی در دیماه نشان داده است که قیمت هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی درجه یک با ۱۲۳ درصد افزایش از ۱۰ هزار و ۹۱۶ تومان در دیماه ۱۳۹۸ به ۲۴ هزار و ۳۹۶ تومان در دیماه ۱۳۹۹ افزایش یافته است.
قیمت هر کیلوگرم برنج تایلندی هم در دی ۱۳۹۹ نسبت به دی ۱۳۹۸ با ۱۲۹ درصد افزایش از ۷ هزار و ۶۵۶ تومان به ۱۷ هزار و ۵۶۲ تومان افزایش یافته است.
همچنین قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اعلا دی ۱۳۹۹ نسبت به دی ۱۳۹۸، ۴۷ درصد افزایش داشته و از ۲۲ هزار و ۸۹۳ تومان در دی ۹۸ به ۳۳ هزار و ۷۰۳ تومان در دی ۱۳۹۹ رسید.
قیمت هر کیلوگرم برنج هاشمی درجه یک هم طی مدت یاد شده ۴۵ درصد افزایش یافته و از ۲۲ هزار و ۷۰۹ تومان به ۳۳ هزار تومان رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم شکر سفید نیز ۴۷ درصد افزایش یافته و از ۵ هزار و ۲۱۳ تومان در دی ۱۳۹۸ به ۸ هزار و ۷۶۲ در دی ۱۳۹۹ افزایش یافته است.
قیمت هر بسته شکر ۹۰۰ گرمی هم در مدت یاد شده ۵۴ درصد افزایش یافته و از ۵ هزار و ۵۸۲ تومان به ۸ هزار و ۶۲۴ تومان رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله هم در دیماه ۱۳۹۹ نسبت به دیماه ۱۳۹۸ به میزان ۳۱ درصد افزایش و از هر کیلوگرم ۷۴ هزار تومان به ۹۷ هزار و ۲۹۵ تومان ریال رسیده است.
قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی ۲۷ درصد افزایش یافته و از ۸۷ هزار و ۲۵۸ تومان در دی ۹۸ به ۱۱۰ هزار تومان در دیماه ۹۹ افزایش یافته است.
قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ تازه هم در دیماه ۱۳۹۹ نسبت به دیماه ۱۳۹۸ به میزان ۶۲ درصد افزایش یافته و از هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۶۲۳ تومان به ۲۰ هزار و ۴۹۰ تومان رسیده است.


منبع:

1399/11/26
23:16:30
0.0 / 5
1008
تگهای خبر: قیمت , قیمت كالا , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تغییرات نرخ كالاهای اساسی در یك سال قبل
نظر شما در مورد تغییرات نرخ كالاهای اساسی در یك سال قبل
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳