مدیر منطقه هشت شهرداری قم:

از راه اندازی طرح مسكن ملی در قم استقبال می نماییم

از راه اندازی طرح مسكن ملی در قم استقبال می نماییم به گزارش حراج کن قم مدیر منطقه هشت شهرداری قم اظهار داشت: از طرح اقدام ملی مسکن حمایت می کنیم؛ چونکه تجربه صاحب خانه شدن قشر زیادی از جامعه با مبالغ پایین را در طرح مسکن مهر داریم و همینطور از طرح ۵۶۰ هکتاری هم استقبال می نماییم که البته بطور قطع نیازمند ایجاد فضا و بستر مناسب می باشد.


محمدرمضانی، در نشست نقد وبررسی مصوبه شورای برنامه ریزی استان قم در مورد الحاق اراضی ۵۶۰ هکتاری حاشیه شهر برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن که در دفتر فناوری و اطلاعات جهاد دانشگاهی قم برگزار شد، اظهار داشت: از آغاز سال پروانه سه بلوک توسط شهرداری صادر شده و دو بلوک دیگر هم در آستانه صدور است.
وی با اشاره به اینکه در طرح مسکن مهر، با همکاری همه دستگاه ها کاری جهادی صورت گرفت، تصریح کرد: دیدگاه ما پشتیبانی از این طرح است؛ چونکه تجربه صاحب خانه شدن قشر زیادی از جامعه با مبالغ پایین را در طرح مسکن مهر داریم و همینطور از طرح ۵۶۰ هکتاری هم استقبال می نماییم که البته بطور قطع نیازمند ایجاد فضا و بستر مناسب است؛ چونکه در شرایطی که قم از لحاظ اراضی توانایی گسترش دارد جانمایی در شهرک امیر کبیر امری اشتباه است.
مدیر منطقه هشت شهرداری قم افزود: سیلاب های پردیسان از منطقه بالا دست هزارهکتاری و اطراف بیمارستان خاتم شکل می گیرد که مطالعات در ارتباط با آبخیزداری و دفع آب های سطحی برای اجرای هرچه بهتر این طرح در این منطقه امری ضروریست.
وی ضمن اشاره به اینکه ما اجرا کننده سیاست ها تدوین شده در منطقه هستیم و سیاست ما هم در نظر گرفتن تمام تسهیلات و امکانات برای این طرح است، بیان نمود: در ارتباط با ۱۷ هکتاری مشکل تفاوت تفسیر در ماده ۱۰۱ بین شهرداری و راه و شهرسازی وجود دارد که پس از تعیین وضعیت سهم شهرداری نقشه مصوب شده درکمیسیون ماده ۵، درسیستم بارگزاری می شود و سپس شهرداری برای صدور مجوز اقدام می کند.
رمضانی بابیان این اینکه پیاده رو سازی پردیسان به اعتباری ۵۰ میلیاردی نیاز دارد، اظهار نمود: شهرداری در ۱۰ سال قبل نزدیک به ۵۰۰میلیارد در پردیسان هزینه کرده است و پردیسان به لحاظ بوستان و فضای سبز جزو مناطق با فضای سبززیاد به حساب می آید.
مدیر منطقه هشت شهرداری قم ضمن اشاره به اینکه ابتدا مناطق ساخته می شوند و بعد برای توسعه آن اقدام می شود، بیان نمود: خواسته ما این است که ۵۶۰ هکتاری پس از اتمام همه موارد و زیر ساخت ها افتتاح شود و از نقصها و صدمه های پردیسان در این طرح باید جلوگیری شود.
منبع:

1399/11/23
13:06:40
0.0 / 5
1016
تگهای خبر: تجربه , طلا , فناوری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از راه اندازی طرح مسكن ملی در قم استقبال می نماییم
نظر شما در مورد از راه اندازی طرح مسكن ملی در قم استقبال می نماییم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳