وزیر كشور خبر داد

افزایش تطبیق كارت ملی با اطلاعات در ارتباط با سلامت مراجعان در ورودی دستگاههای اجرایی

افزایش تطبیق كارت ملی با اطلاعات در ارتباط با سلامت مراجعان در ورودی دستگاههای اجرایی به گزارش حراج کن وزیر کشور از افزایش تطبیق کارت ملی با اطلاعات موجود درباره وضعیت سلامتی مراجعان به دستگاههای اجرایی از لحاظ مبتلا شدن به کرونا اطلاع داد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در انتها جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز قرارگاه بیشتر بعد نظارتی عملکرد دستگاههای مختلف در مقابله با کرونا مورد ارزیابی قرار گرفت. گزارشی از جانب وزارت بهداشت عرضه شد که از چند جهت دغدغه هایی را مطرح می کرد. بر همین مبنا با مرور بخش های مختلف تصمیماتی در این عرصه ها اتخاذ شد تا مسیر کاهنده آمار بیماری ادامه پیدا کند.

وی اضافه کرد: فردا تزریق نخستین مورد واکسن صورت خواهد گرفت و به مرور برای همه مردم این کار انجام می شود تا در مدیریت این بیماری موفق شویم.

وزیر کشور افزود: امروز گزارش یک ماهه ای توسط دستگاه ها درباره نظارت بر ترددها و فعالیت دستگاه ها - که پیش تر درباره آن تصمیم گیری شده بود - عرضه شد که نشان می داد بیشتر از چهار میلیون کنترل در ورودی دستگاههای اجرایی بر مبنای تطبیق کارت ملی و ارزیابی چگونگی بیماری انجام شده اما بدون شک این عدد با نقطه مطلوب فاصله دارد.

وی تصریح کرد: مقرر شد دستگاه هایی که محل رجوع مردم هستند با دقت تمام سیستم های خویش را به سیستم وزارت کشور متصل کنند و با دقت کنترل ها را انجام دهند تا میزان کنترل ها افزایش پیدا کند.

آلودگی ۲۵ درصد از مسافران ورودی به کرونا غلط است

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به گزارش عرضه شده در مورد ورودی و خروجی های مرزهای کشور اشاره نمود و اظهار داشت: اعداد و ارقامی در مورد اینکه ۲۵ درصد ورودی مرزها آلوده به بیماری بودند، انتشار یافته بود که به کلی غلط است. در حقیقت ۲۵ درصد مشکوکان مبتلا شدن به کرونا که خود یک درصد را شامل می شوند، آلوده به بیماری بوده اند. بنابراین این عدد بسیار پایین است البته تدبیر شد تا با همکاری همه دستگاههای مسئول در ورودی تمامی مرزهای دریایی، زمینی و هوایی بر مبنای پروتکل های ابلاغی نظارت ها تشدید شود و تا حد امکان از ورود بیماری توسط ناقلان در مرزها جلوگیری شود.

وی در مورد راهپیمایی ۲۲ بهمن هم اظهارکرد: سال جاری برای این راهپیمایی تصمیمات ویژه ای اتخاذ و مقرر شده است به صورت خودرویی، موتوری و با دوچرخه شکوه و عظمت این روز را نشان دهیم و به همراه آن پروتکل ها هم رعایت شود. سخنرانی های این روز هم از راه صدا و سیما در استان ها و فضای مجازی منتشر خواهد شد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت های خود به مبحث نوروز و نگرانی های موجود درزمینه انتشار کرونا ویروس اشاره نمود و اظهار داشت: موضوعاتی همچون دستفروشان، ترددهای جاده ای، اقامت و استفاده از مهمانپذیرها بعنوان دغدغه مطرح بود که تصمیماتی در جلسه قبل اتخاذ شد و در این نشست گزارش گیری انجام شد. وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف است همه مراکز اقامتی، رستوران ها، هتل ها و... را به همراه مراکز تجمع متناسب با پروتکل ها کنترل کند. ناجا هم برنامه ای را با عنایت به سناریوهای مختلف در مورد ترددهای جاده ای تنظیم خواهد نمود تا بدین سان روند کاهشی آمار ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: بدون شک اگر با کمک مردم و تزریق واکسن روند کاهنشی بیماری بگونه ای پیش برود که اطمینان ما در این عرصه افزایش پیدا کند بازگشایی ها و روند انجام سفرها را خواهیم داشت. در غیر اینصورت محدودیت ها اعمال خواهد شد. بنابراین نیاز است مردم کمک کنند که این روند کاهشی ادامه پیدا کند و نوروز شادی را داشته باشیم.

رحمانی فضلی افزود: بحث دیگر انتخابات پیش روست. امیدواریم با مشارکت مردم بیماری کووید ۱۹ کنترل شود و بتوانیم به خوبی انتخابات را برگزار نماییم.

وی تصریح کرد: قرار شد برای اماکن خاص پذیرش مسافر مقررات ویژه ای اعمال و بعضی از آنها بعنوان شهرهای نارنجی محدودیت هایی برایشان در نظر گرفته شود. شهرداری تهران هم امروز گزارشی در مورد فعالیتهای حوزه حمل و نقل عمومی عرضه کرد که تا کنون بازتعمیر ۴۰۰ اتوبوس انجام و ۳۰۰ اتوبوس هم به ناوگان اضافه شده است. ما هم مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص تأمین ۵۰۰۰ دستگاه اتوبوس را پیگیری خواهیم کرد.

وزیر کشور تصریح کرد: در جلسه بعدی قرارگاه عملکرد طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مورد بررسی قرار می گیرد. گزارش های اولیه حاکی از مثبت بودن اجرای این طرح است اما نقاط ضعف طرح را بررسی می نماییم و با حل آنها تلاش در قوی تر شدن اجرای طرح خواهیم داشت.

منبع:

1399/11/20
21:54:38
0.0 / 5
1059
تگهای خبر: ارز , رستوران , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش تطبیق كارت ملی با اطلاعات در ارتباط با سلامت مراجعان در ورودی دستگاههای اجرایی
نظر شما در مورد افزایش تطبیق كارت ملی با اطلاعات در ارتباط با سلامت مراجعان در ورودی دستگاههای اجرایی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴