معرفی استانداردهای جهانی در صنعت درب و پنجره های UPVC

معرفی استانداردهای جهانی در صنعت درب و پنجره های UPVC حراج کن: در هر کدام از صنایع یکی از نکات مهم، توجه به استانداردهای ملی و بین المللی است، بعنوان یک خریدار باید توجه کنید که محصولی را که می خواهید خرید کنید حتما استانداردهای لازم را داشته باشد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، در ایران استاندارد ملی ایران معتبرترین مرجع صدور استاندارد برای محصولات مختلف است. استانداردهایی مثل ایزو که برای کنترل کیفیت صادر می شوند و هم گواهینامه های تخصصی در شاخه های مختلف از مواردی هستند که نشان می دهند یک محصول از چه خصوصیت ها یا برتری هایی نسبت به رقبا برخوردار می باشد.
استاندارد ملی ایران
سازمان ملی استاندارد ایران تدوین کننده قوانین و قواعد در رابطه با استاندارد و اجراکننده و نظارت کننده بر آنها می باشد. سازمان استاندارد ایران دارای ساختار دولتی به صورت زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری است. این استاندارد شامل دو نوع الزامی و تشویقی می باشد. برای دریافت نشان استاندارد برندها باید مدارک معتبر خویش را عرضه کنند و بازرسین سازمان روند تولید و امکانات آزمایشگاهی را مورد تأیید قرار دهند تا استاندارد ملی ایران به یک محصول اعطا گردد.
گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی
گواهینامه فنی یکی از طریق های مطمئن جهت بررسی کیفیت انواع مواد، مصالح، فرآورده ها و سیستم های ساختمانی و همینطور کالاهای تأسیسات مکانیکی می باشد. همینطور ابزاری اطمینان بخش برای شناساندن کیفیت برتر محصولات تولیدی کشور به مصرف کنندگان به شمار می آید؛ تا از این طریق، علاوه بر پشتیبانی از تولیدکنندگان برتر، راهنمای خوبی برای مصرف کنندگان محصولات ساختمانی باشد.
گواهینامه فنی مدرکی است که بر مبنای آن، خصوصیت های یک فرآورده ساختمانی را با الزامات استانداردهای ملی (در صورت وجود)، مقررات ملی ساختمان و دستورالعمل های تدوین شده مرتبط در خلال یک دوره زمانی، تأیید می نمایند. برای صدور گواهینامه فنی الزامات فنی موجود در مقررات ملی ساختمان و دستورالعمل های مرتبط، شرط لازم برای دریافت نشان گواهینامه فنی هستند. گواهینامه فنی سند پشتیبان مقررات ملی ساختمان است که منحصراً از جانب مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی صادر می شود و نشان دهنده تطابق عملکرد و کیفیت مواد، مصالح، فرآورده ها و سیستم های ساختمانی با معیارهای تعریف شده در مباحث مقررات ملی ساختمان است.
گواهینامه های ایزو
یکی از سازمان های بین المللی در سطح دنیا، سازمان ایزو (ISO) است که وظیفه ی آن مقرر کردن استانداردهای جهانی بنا به خواسته و شرایط قانونی همه ی کشورها، به منظور یکسان سازی همه ی فرآیندها و روال انجام کار پدید آمده است. استانداردهای ایزو با هدف آسان سازی و تسهیل بخشیدن به امر تولید و توسعه ی روز افزون خدمات و تولیدات برای پشتیبانی از تولیدکننده و مصرف کننده بوجود آمده اند.
شاید قبلاً هم این را شنیده باشید که کلمه ی ایزو (ISO) از کلمه ای یونانی با عنوان ISOS گرفته شده است که به مفهوم یکپارچه سازی، یکسان سازی و برابری است؛ که گواهینامه ی ایزو همین هدف اصلی را دنبال می کند. کدهای مختلفی در استاندارد ایزو وجود دارد همچون ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۰۰۰۲، ایزو ۱۷۰۲۵ و… این کدها هرکدام در زمینه و مبحث خاصی تعریف شده اند؛ مثلاً iso 9001 به مبحث مدیریت کیفیت در یک شرکت اشاره دارد و یا iso 14001 تعهد شرکت به محیط زیست را ثابت می کند.
در آخر می خواهیم برندی را به شما معرفی نماییم که تمام این گواهینامه ها، استانداردها و تاییدیه های ملی و بین المللی را در اختیار دارد. برند هافمن علاوه بر تمام موارد گفته شده ی فوق نتایج آزمون و کنترل و تست از skz آلمان را هم دریافت کرده است و شما می توانید به سادگی و با خیالی آسوده از محصولات هافمن خرید کنید. برای خرید یا تعویض پنجره های خود می توانید با کارشناسان هافمن با شماره تلفن ۱۶۴۴ تماس بگیرید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/11/20
13:35:24
0.0 / 5
806
تگهای خبر: ابزار , برند , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد معرفی استانداردهای جهانی در صنعت درب و پنجره های UPVC
نظر شما در مورد معرفی استانداردهای جهانی در صنعت درب و پنجره های UPVC
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱