با مشاركت پژوهشگاه وزارت ارتباطات انجام می شود

تولید اولین خودروی هوشمند كشور در سایپا

تولید اولین خودروی هوشمند كشور در سایپا حراج کن: تفاهم نامه همکاری فی درخلال پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا، به امضا رسید.


به گزارش حراج کن به نقل از مهر به نقل از شرکت سایپا، در جهت ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و استفاده مناسب تر از توانمندی های داخلی، پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا تفاهم نامه ای امضا کردند که به دنبال آن مقرر است دو مجموعه یاد شده در تولید نخستین خودروی هوشمند در کشور؛ طراحی و تولید حسگرها و رادار در قالب سیستم دستیار راننده خودرو و خودروران؛ توسعه قابلیت های خودرو های متصل و عرضه بسترهای رایانش ابری؛ طراحی و تولید نمونه قطعات با فناوری پیشرفته الکترونیکی مورد نیاز در خودرو و درنهایت بهره برداری از آزمایشگاه طرفین به منظور تکمیل فرایند توسعه محصول همکاری داشته باشند.
گفتنی است، مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا مجموعه ای تحقیقاتی-صنعتی و یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و توسعه خودروسازی کشور است. این مجموعه توانمندی کافی و مناسب در حوزه طراحی، توسعه و تکوین خودرو دارد. پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم مجموعه ای راهبردی و با زیرساخت های پیشرفته است که در جهت خودکفایی توسعه دانش فنی ارتباطی و اطلاعاتی فعالیت می کند.


منبع:

1399/11/09
12:20:24
0.0 / 5
999
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تولید اولین خودروی هوشمند كشور در سایپا
نظر شما در مورد تولید اولین خودروی هوشمند كشور در سایپا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳