یك مقام مسئول خبر داد

تمركز بر تولید اولین خودرو هوشمند كشور در گروه سایپا

تمركز بر تولید اولین خودرو هوشمند كشور در گروه سایپا به گزارش حراج کن یک مقام مسئول اظهار داشت: با همکاری گروه خودروسازی سایپا، می توانیم در تولید خودرو های هوشمند و مورد نیاز کشور گام های بسیار خوبی برداریم و زمینه گسترش صادرات خودرو را فراهم نماییم.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از گروه خودروسازی سایپا، وحید یزدانیان، در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودرو سایپا، اظهار داشت: گروه خودروسازی سایپا در سالهای اخیر در عرصه صنعت خودرو پیشرفت های خوبی داشته است و توانسته در حوزه فناوری اطلاعات و حرکت به سمت خودرو های جدید گام های خوبی بردارد؛ این روند توسعه ای را می توان به وضوح در مرکز تحقیقات این خودروساز دید.
وی افزود: آنچه که در مرکز تحقیقات سایپا در حال اجراست بسیار باارزش است چونکه سایپا از این طریق توانسته در بخش های تکنولوژی و طراحی خودرو همگام با سایر خودروسازان جهانی جلو برود. گروه خودروسازی سایپا با هدف مشتری مداری، ارتقا کیفیت محصولات خودرا مدنظر قرار داده و در این میان مقرر است با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز همکاریهای خوبی داشته باشد.
رئیس پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: کم و بیش مردم از صنعت خودرو و فرآیندی که در این عرصه طی می شود، آگاه هستند اما باید بگویم آنچه که ما از نزدیک در گروه خودروسازی سایپا که حاصل تلاش ها و مجاهدت های مدیران و مهندسان این شرکت است، دیدیم سبب افتخار هر ایرانی است.
این مقام مسئول با اعلان اینکه صنعت خودرو پیشران صنایع کشور است، اظهار داشت: تحقیق و توسعه با جدیت در گروه خودروسازی سایپا پیگیری می شود و امضای تفاهم نامه همکاری بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز تحقیقات سایپا در همین راستا است.
یزدانیان گفت: با استمرار وضعیت فعلی و نگاه به پروسه توسعه ای به طور قطع صنعت خودرو به پیشرفت های قابل قبولی می رسد.
وی اضافه کرد: پژوهشگاه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از مجموعه های قوی و منحصر به فرد در خاورمیانه است، بدین سبب امیدواریم همکاریهای تعریف شده بین طرفین با سرعت عملیاتی شود تا شاهد تولید خودرو های هیبرید، خودران و خودرو های متصل در گروه سایپا باشیم.
به گفته این مقام مسئول ضرورت دارد دو طرف امضا کننده تفاهم نامه با یکدیگر همگام و همراه باشند تا جایگاه صنعت خودرو و فناوری اطلاعات در کشور افزایش پیدا کند و از طرفی بتوان در بازارهای خارجی نقش آفرین بود. یکی از موضوعاتی که می تواند موجب حضور قدرتمند صنعت خودرو در بازارهای جهانی شود بهره گیری از ارتباط و فناوری اطلاعات و نسل های جدید است، امیدوارم با برنامه های تعریف شده، دریچه جدیدی از همکاری ها شروع شود.


منبع:

1399/11/08
23:14:30
0.0 / 5
611
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تمركز بر تولید اولین خودرو هوشمند كشور در گروه سایپا
نظر شما در مورد تمركز بر تولید اولین خودرو هوشمند كشور در گروه سایپا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳