توضیحات هاشمی درباره ثبت سند قسمتی از اتوبان همت به نام شهرداری تهران

توضیحات هاشمی درباره ثبت سند قسمتی از اتوبان همت به نام شهرداری تهران حراج کن: رئیس شورای اسلامی شهر تهران توضیحاتی درباب ثبت سند قسمتی از اتوبان همت به نام شهرداری تهران را تشریح نمود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در آخر دویست و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهراندر خصوص ثبت قسمتی از اتوبان همت و سند خوردن آن به نام شهرداری تهران اظهار داشت: خیلی از نقاط شهر از قدیم به نام شهرداری سند خورده ولی گاهی تعدادی از افراد روی این اسناد شکایت می کنند و بدین سان ایجاد شک و تردید می نمایند و موضوع به دادگاه ارجاع می شود. اما همه این موارد توسط بخش خصوصی شهرداری تهران دنبال می شود.
وی در تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: امروز جلسه پرباری انجام شد و تعداد زیادی از لوایح مربوط به یک فوریت عوارض شهرداری که پیش تر ارسال شده بود و مقرر بود پیش از ۱۹ بهمن به نتیجه برسانیم خوشبختانه در این نشست یک فوریت های آن تصویب گردید.
وی ادامه داد: ۲ طرح و لایحه امروز در جلسه عنوان شد که مقداری هیجانی بودند یکی مربوط به تهران بیدار بود که مباحث زیست شبانه را دنبال می کند و دیگری بحث تخفیف های ویژه در عوارض شهرسازی برای ساخت هتل بود.
در امتداد بررسی این موارد بحث های فراوانی توسط اعضای شورا صورت گرفت و جلسه مقداری هیجانی شد اما خوشبختانه اعضا با جدیت پای کار بودند و کوشیدیم این لوایح طوری تصویب شود که هم اهداف طرح و لوایح دنبال شود و هم آرامش زندگی مردم آسیبی نبیند.
وی در تشریح زیست شبانه اظهار داشت: برمبنای مصوبات چند نقطه در شهر که گرفتار شب مردگی هستند و فضای مناسبی محسوب می شوند انتخاب شدند و بیشتر اهداف فرهنگی دراین موضوع پیگیری می شود. تا از این طریق کسانی که دیر می خوابند بتوانند از این فضاها استفاده کنند و بتوانند عمده وقت خودرا با خانواده بگذارنند تا بدین سان هم شب مردگی در این نقاط از بین برود و هم فضای اجتماعی شهر تثبیت و افزایش پیدا کند.
ریاست شورای شهر تهران درباب مخالفت هیات تطبیق فرمانداری تهران با این مصوبه در گذشته به سبب مخالفت نیروی انتظامی در خصوص عدم اجرای آن به سبب عدم تامین منابع مالی آن اظهار داشت: باید دید نقاط محدودی که انتخاب شدند از نظر هیات تطبیق و نیروی انتظامی چه مشکلی دارند تا آنها را رفع نماییم. امیدواریم موضوع باردیگر در فرمانداری مطرح شود و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود.
وی درباب پارک حاشیه ای برخی مغازه داران که پارکهای حاشیه ای را برای خود مورد استفاده قرار می دهند اظهار داشت: بی شک این مساله غیر قانونی می باشد متاسفانه شهرداری و نیروی انتظامی اقتدار لازم برای اجرای این مساله را ندارند. باید این اقتدار در نیروی انتظامی و شهرداری ایجاد شود تا فضاهای عمومی شهر به فضای اختصاصی تبدیل نشود.
وی اشاره کرد: دراین زمینه قانون داریم و فضای عمومی شهر را هیچ کس نمی تواند بعنوان فضای اختصاصی استفاده نماید. اما متاسفانه برخی ارگانهای دولتی و خصوصی و حتی مغازه داران قسمتی از این فضا را مورد استفاده قرار می دهند و کم کم این مساله در شهر جا افتاده است.

منبع:

1399/11/07
23:33:24
0.0 / 5
843
تگهای خبر: اهدا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توضیحات هاشمی درباره ثبت سند قسمتی از اتوبان همت به نام شهرداری تهران
نظر شما در مورد توضیحات هاشمی درباره ثبت سند قسمتی از اتوبان همت به نام شهرداری تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵