آزاد سازی ۱۰۵ هزار مترمربع از اراضی كشاورزی

آزاد سازی ۱۰۵ هزار مترمربع از اراضی كشاورزی فرمانده یگان امداد تهران بزرگ از آزاد سازی ۱۰۵ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به ارزش ۷۵۰ میلیارد ریال اطلاع داد و اظهار داشت: در این عملیات ۶۵ فقره حکم قضائی اجرا شد.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا سرهنگ سلمان آدینه وند اضافه کرد: روستای حسن آباد فشافویه همچون روستاهای نزدیک به شهر تهران است و با افزایش قیمت مسکن، زمین های کشاورزی این روستا با استقبال بیشتری روبرو شده است و حتی برخی از مالکان این روستا زمین های کشاورزی خویش را با ساخت بنا به باغ و باغچه تبدیل نموده اند.

وی ضمن اشاره به اینکه تغییر نوع کاربری بدون دریافت مجوزهای لازم، نظم عمومی را در مالکیت اشخاص بر هم خواهد زد، اظهارکرد: تغییر نوع کاربری شامل باغ به زمین های زراعی و یا کشاورزی به مسکونی و... بدون انجام تشریفات اداری و دریافت مجوزهای لازم غیر قانونی می باشد و به منابع طبیعی و زیست محیطی صدمه وارد خواهد شد.

فرمانده یگان امداد توضیح داد: با رجوع نماینده حقوقی اداره جهاد کشاورزی در خصوص اجرای ۶۵ حکم قضایی، مشخص شد که مالکان این اراضی کشاورزی، کاربری زمین های خویش را به وسعت ۱۰۵ هزار و ۷۰۰ متر مربع از کاربری کشاورزی به کاربری باغ و باغچه تبدیل نموده اند و الان کاربری این اراضی مطابق با اسناد مالکیت ثبتی آنان نیست.

به گزارش پایگاه خبری پلیس آدینه وند ضمن اشاره به اینکه با اجرای دستورهای قضایی اراضی کشاورزی روستای حسن آباد به وضعیت سابق خود بازگشت، اظهار داشت: کارشناسان ارزش ریالی این اراضی را بیشتر از ۷۵۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.
1399/11/07
13:22:47
0.0 / 5
867
تگهای خبر: ارز , افزایش قیمت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آزاد سازی ۱۰۵ هزار مترمربع از اراضی كشاورزی
نظر شما در مورد آزاد سازی ۱۰۵ هزار مترمربع از اراضی كشاورزی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳