نائب رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شهر تهران:

شهرداری تهران از منابع عمومی كشور بی بهره بوده است

شهرداری تهران از منابع عمومی كشور بی بهره بوده است به گزارش حراج کن نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران به صورت مطلق از منابع عمومی کشور بی بهره بوده است


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهردار با پنج روز تاخیر بودجه را تقدیم شورا کردند، اظهار داشت: بر مبنای قانون تا آخر دیماه بودجه شهر تهران باید به شورا تقدیم می شد. طی یک سال قبل و در شرایط سخت کرونایی دو بسته محرک اقتصادی تصویب گردید که به واسطه آن می توانیم به شهروندان تهرانی این اطمینان را بدهیم که تا آخر سال وقفه ای در اداره نسبی قابل قبول شهر نخواهیم داشت.

خزانه دار شورا با اشاره به این که طی یک سال قبل تحت شرایط کرونا درآمدها به شدت کاهش و هزینه ها افزایش داشته است، اضافه کرد: تا به امروز از ۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۹۹ که ۱۰ هزار میلیارد تومان متعلق به شرکت ها و ۳۰ هزار میلیارد تومان هم به خود شهرداری اختصاص داشت، حدودا ۷۳ درصد با وجود شرایط کرونا تحقق یافته است. امیدوارم با قولی که شهرداری تهران و سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی داده است با فعال کردن تحقق بودجه غیرنقد تا آخر اسفند تحقق بودجه را به مرز ۹۰ درصد برسانیم. به نظر من درمقایسه با عملکرد دولت موفقیت بی نظیری است و این در شرایطی است که به صورت مطلق شهرداری تهران از منابع عمومی کشور برای اداره شهر بی بهره بوده است.

رسولی با اعلان اینکه حتی یک دستگاه اتوبوس توسط وزارت کشوربه نمایندگی دولت به ناوگان شهری تهران اضافه نشده است اضافه کرد: حتی یک یورو ارز برخلاف وظیفه تأمین ۵۰ درصدی هزینه های ارزی، به سیستم مترو داده نشده است. حتی حق مسلم شهرداری تهران از محل ۶۰ درصد درآمدهای ناشی از وصول جرایم راهنمایی و رانندگی طبق ماده ۲۳ هنوز به حساب شهرداری واریز نشده است. همه این مسائل به این معنا است که ما نه تنها از دولت کمکی دریافت نکردیم بلکه حتی مطالبات ما توسط آقای دکتر نوبخت، وزیر اقتصاد و رئیس خزانه بلوکه شده است. در چنین شرایط این عملکرد که نشان دهنده همکاری نزدیک شورا و شهرداری است قابل تقدیر است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا افزود: ما بودجه ۱۴۰۰ را یک ماهه در کمیسیون برنامه بودجه و سایر کمیسیون ها بررسی خواهیم کرد و مطابق با عملکرد سال ۹۹، تلاش خواهیم کرد برای بودجه سال ۱۴۰۰ که پنج دوازدهم آن در طول دوره پنجم شواری شهر است، بودجه واقع بینانه قابل تحقق و متعادلی را داشته باشیم.
منبع:

1399/11/05
13:46:44
0.0 / 5
1013
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شهرداری تهران از منابع عمومی كشور بی بهره بوده است
نظر شما در مورد شهرداری تهران از منابع عمومی كشور بی بهره بوده است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴