مهر خبر می دهد؛

آغاز قیمت سازی سایتهای آگهی ملك

آغاز قیمت سازی سایتهای آگهی ملك در صورتیکه وزیر راه و شهرسازی و رئیس اتحادیه مشاوران املاک با ازسرگیری درج قیمت در آگهی املاک سایت های اینترنتی و اپلیکیشن های موبایلی مخالفند، این سایت ها قیمت سازی را آغاز نموده اند.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، ۲۲ دی ماه بود که امکان درج قیمت در آگهی های املاک وب سایت های مشهور اینترنتی فراهم و ممنوعیت درج قیمت ها با دستور دادستانی تهران، بعد از ۸ ماه، لغو شد.
۲۴ اردیبهشت امسال بود که با دستور دادستانی، اپلیکیشن های موبایلی آگهی ها، از درج قیمت منع شدند.
مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک از مخالفان بازگشت قیمت پیشنهادی مالکان به آ گهی های اینترنتی است و علت آنرا مذاکرات مدیران سایت های اینترنتی با برخی اعضای هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس و پادرمیانی چند نماینده با دادستانی برای امکان درج قیمت عنوان کرده است.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز با بازگشت قیمت ها به اپلیکیشن های آگهی املاک ابراز مخالفت کرد و از ارسال نامه وزارت راه و شهرسازی به دادستانی برای منع مجدد قیمت ها آگاهی داد.
وی معتقد می باشد قیمت سازی اپلیکیشن ها و وب سایت های آگهی املاک، التهاب آفرین است و به قیمتها دامن می زند.
به نظر می رسد باتوجه به بازگشت آرامش به بازار مسکن در ماه های آبان و آذر که تورم بخش مسکن ثابت یا منفی بود و همین طور پیش بینی ادامه روند کاهش متوسط قیمت مسکن در تهران در آخر دی ماه، اقدام برخی وب سایت های انتشار آگهی های املاک در خصوص درج قیمت های ساختگی، به تشنج احتمالی در بازار مسکن دامن بزند.
به عنوان مثال در یکی از وب سایت های مشهور انتشار آگهی املاک، قیمت واحد مسکونی ۳۰ سال ساخت در خیابان پیروزی تهران متری ۱۰۰ میلیون تومان فایل کرده است.
این در حالی است که طبق گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن پایتخت در آذر ماه، متوسط قیمت مسکن در منطقه ۱۳ تهران، متری حدوداً ۲۹ میلیون تومان است.

همچنین طبق گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت منطقه ۲ تهران، ۴۳ میلیون تومان در آذر ماه بود در صورتیکه در یکی از آگهی های انتشار یافته در اپلیکیشن مشهور موبایلی، قیمت واحد مسکونی ۱۷ سال ساخت در مرزداران متری حدوداً ۴۶ میلیون تومان ارزش گذاری شده است.

در منطقه ۵ تهران نیز طبق گزارش بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن متری ۳۴ میلیون تومان است امادر یکی از سایت های انتشار آگهی های املاک، یک واحد ۲ سال ساخت در شهران را متری ۴۰ میلیون تومان فایل کرده است.


1399/10/28
17:35:30
0.0 / 5
1121
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آغاز قیمت سازی سایتهای آگهی ملك
نظر شما در مورد آغاز قیمت سازی سایتهای آگهی ملك
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵