مدیرعامل شركت ایران خودرو:

15000 خودروی سفارش معوق تا آخر سال به متقاضیان واگذار می شود

15000 خودروی سفارش معوق تا آخر سال به متقاضیان واگذار می شود مدیرعامل شرکت ایران خودرو از تحویل ۱۵ هزار دستگاه خودرو معوق این شرکت به متقاضیان تا آخر سال جاری اطلاع داد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، فرشاد مقیمی ظهر پنجشنبه در بازدید از نمایشگاه صنعتگران اتاق بازرگانی استان مرکزی در اراک درباره قیمت گذاری خودرو اظهار داشت: قیمت گذاری خودرو بر عهده ی شورای رقابت است این شورا مصوباتش را از آغاز سال بر مبنای فرمولی که مصوب کردند ابلاغ می کنند و بر همان اساس هم شاخصهای تورمی را از بانک مرکزی دریافت و اعلام می کنند و مجری این ابلاغات هستیم.
وی اضافه کرد: سال قبل بالغ بر ۲۰ هزار خودروی تعهد معوق داشتیم که خوشبختانه با همت و تلاشی که شبکه تأمین ما در حوزه خودروسازی انجام داد، مجموع خودرو های معوق ما به ۱۵ هزار دستگاه رسیده که حدود یکهزار و ۸۰۰ دستگاه خودرو آماده تحویل است و برآورد ما این است که تا آخر این ماه به حدود ۱۳ هزار دستگاه خودروی معوق برسیم و طبق تعهدی هم که به وزیر محترم دادیم تا آخر سال تعهدات خویش را صفر می نماییم.
در تحویل خودرو های فروش فوق العاده به هیچ عنوان تعویق نداریم
مدیرعامل شرکت ایران خودرو افزود: خودروهایی که به صورت فروش فوق العاده در اختیار مردم گذاشته ایم به هیچ عنوان معوق نشده حتی فرصت زمانی ۹۰ روزه ای که در کمیته خودرو پیشبینی شده بود را ما معمولاً ۴۰ روزه تحویل دادیم.
مقیمی خاطرنشان کرد: اختلاف قیمت خودروی بازار با خودروی کارخانه در اختیار خودروساز نیست و بر مبنای شاخصهای اقتصادی قیمت ها تعیین می شود و دستگاههای نظارتی هم بر این قیمت ها نظارت می کنند و تحت کنترل دارند. قیمت در کارخانه بر مبنای قیمتی است که شورای رقابت تعیین می کند.
خبر خوشی در حوزه کاهش مصرف سوخت خودرو در راه است
رئیس گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: در مصرف سوخت ما اقدامات مؤثری را از سال پیش آغاز کردیم که ظرف چند روز آینده هم خبر خوشی به مردم در حوزه کاهش مصرف سوخت خودرو ها خواهیم داد. یکی از مسیرهای کاهش مصرف سوخت ارتقای موتورهای موجود مصرفی است که در این حوزه چند پروژه تعریف شد که در خودروی جدید تارا از یکی از همین موتورهایی که ذکر کردم استفاده خواهد شد.
وی اضافه کرد: مسیر دوم برای کاهش مصرف سوخت بحث گیربکس است که گیربکس ۶ سرعته در مجموعه نیرومحرکه قزوین با طراحی و مهندسی ایرانی ساخته شده است و در برخی از خودرو ها هم استفاده می شود و به بازار عرضه می شود. این کار می تواند ۲ تا ۲و نیم درصد در کاهش مصرف سوخت تأثیرگذار باشد.
مقیمی بیان نمود: مسیر بعدی در کاهش سوخت بحث سبک سازی آن است که تبدیل بعضی از قطعات فلزی به قطعات پلیمری با همان سطح کیفیت در دستور کار ما است.


منبع:

1399/10/26
23:09:57
0.0 / 5
1061
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد 15000 خودروی سفارش معوق تا آخر سال به متقاضیان واگذار می شود
نظر شما در مورد 15000 خودروی سفارش معوق تا آخر سال به متقاضیان واگذار می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵