كاهش پسماندسوزی در پاكدشت نسبت به سالهای گذشته

كاهش پسماندسوزی در پاكدشت نسبت به سالهای گذشته به گزارش حراج کن پسماندسوزی معضل زیست محیطی است که سال ها است در اطراف و حاشیه شهرها با آن روبه رو می شویم اما در فصل های سرد سال بر اهمیت این معضل افزوده می شود چونکه این اقدام می تواند بر تشدید آلودگی هوا موثر باشد. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت ضمن بیان اینکه موارد پسماندسوزی در شهرستان پاکدشت نسبت به گذشته کمتر شده است، اظهار داشت: واحدهای صنعتی و کارگاه ها به صورت مستمر پایش می شوند و طی فصل پاییز سال جاری  63 مورد اخطاریه برای واحدهای آلاینده صادر گردیده است.محمودرضا سعیدپور در گفت و گو با ایسنا افرود: متخلفان پسماندسوزی به سبب برخوردهای جدی اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت دریافته اند که مبادرت به این کار نتایج جدی دارد. هرچند همچنان با مواردی از پسماندسوزی توسط افراد سودجو روبه رو می شویم و ضمن برخورد با آنان نسبت به اطفای حریق با کمک سازمان آتش نشانی اقدام می نماییم.

وی در ادامه اظهارکرد: از وظایف مهم این اداره پایش صنایع، کارخانه ها و مراکز خدمات و تولیدی است و در فصل پاییز سال جاری ۴۸۴ مورد پایش صورت گرفت.

سعیدپور افزود: طی پایش واحدهای صنعتی ۳۸ مورد واحد جدید که سوابقی در اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان نداشتند، شناسایی شدند و ۶۳ مورد اخطاریه برای واحدهایی که دارای نقص و فاقد سیستم تصفیه خانه فاضلاب یا فیلتراسیون هوا بودند، صادر شد تا نسبت به رفع مشکلات خود اقدام نمایند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت افزود: پنج مورد نمونه برداری نیز از خروجی پساب و فاضلاب واحدهای صنعتی صورت گرفت و پنج واحد غیر مجاز و آلاینده نیز از منطقه جمع آوری و خارج شدند.

به گفته سعیدپور اولویت اصلی اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت برخورد با کارگاه های آلاینده ای است که مجوز ندارند و در نزدیکی مناطق سکونتگاهی مستقر هستند. دو مورد از این واحدها نیز در فصل پاییز به سبب رعایت نکردن مفادی که در اخطاریه ها برای آنان ارسال کرده بودیم، پلمب شدند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اعلان اینکه برای صدور مجوزهای زیست محیطی بمنظور فعالیت کارخانه ها و صنایع از اداره حفاظت محیط زیست استعلام می شود، اظهار داشت: طی سال جاری در شهرستان پاکدشت ۱۰۵ مورد استعلام برای مجوز زیست محیطی فعالیت صنایع دریافت کردیم که با بیش از ۹۰ مورد آنها موافقت شد.

سعیدپور در آخر صحبت های خود اظهارکرد: در وضعیت اضطرار آلودگی هوا فعالیت ماموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت در قالب گشت شبانه و روزانه تشدید می شود و همکاران ما با افزایش موارد گشت و پایش از توقف فعالیت صنایع و کارگاه هایی که فعالیت آنها طبق مصوبات کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا ممنوع اعلام شده است، اطمینان حاصل می کنند.

منبع:

1399/10/19
22:08:26
0.0 / 5
875
تگهای خبر: تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاهش پسماندسوزی در پاكدشت نسبت به سالهای گذشته
نظر شما در مورد كاهش پسماندسوزی در پاكدشت نسبت به سالهای گذشته
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲