ضرورت توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر

ضرورت توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر به گزارش حراج کن رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر ضرورت توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل صدر اظهار داشت: اطلاعات شاخص پایش وضعیت ترافیک (TQI) منتشر شود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی با تکیه بر اینکه مقابله با آلودگی هوای تهران، صیانت از فضای سبز و مدیریت پسماند سه مبحث کلیدی محیط زیستی تهران است اضافه کرد: مبحث آلودگی هوا تهران ارتباط عمیق و بهم پیوسته ای با مساله ترافیک شهر تهران دارد. خوشبختانه شورای پنجم نسبت به مقابله با آلودگی هوا و رفع معضلات ترافیکی اهتمام جدی دارد و اقدامات مهمی مانند اجرای طرح کاهش و LEZ در این دوره سرانجام اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه اجرایی شدن طرح کاهش بدون مورد پشتیبانی قرار گرفتن اطلاعات ترافیکی ممکن نبود، خاطرنشان کرد: شرکت کنترل ترافیک شهر تهران نقش مهم و کلیدی در حفاظت از محیط زیست شهر تهران دارد. از طرفی، شرایط کلانشهری چون تهران به سمتی است که باید با عنایت به مقتضیات کلانشهر تهران برای حضور خودرو ها در محدوده مرکزی شهر محدودیت هایی جدی ایجاد کرد که زیرساخت های آنرا شرکت کنترل ترافیک بوجود می آورد.
این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران حل معضل ترافیک را یکی از دو اولویت اصلی شهروندان تهرانی برشمرد و تصریح کرد: مردم نسبت به وضعیت ترافیکی شهر تهران کلافه هستند و حل آن جزو مطالبات اصلی آنها است. شرایط بگونه ای است که عمده شورایاران، ترافیک را از ابرچالش های اصلی محلات و مناطق مختلف تهران برشمرده اند.
حسینی میلانی با تکیه بر اینکه پیوند ترافیک و آلودگی هوا نشان داده است سرمایه گذاری در بحث های ترافیکی به جان و سلامت مردم ارتباطات دارد، ابراز کرد: همانطور که ستون فقرات برنامه کاهش آلودگی، توسعه حمل و نقل عمومی است، شبکه نظارت ترافیکی نقش شبکه عصبی آنرا ایفا می کند که بدون نقش آفرینی آن نمی توان شرایط ترافیکی را بهبود و مساله آلودگی هوای تهران را حل کرد.
وی با اشاره به اینکه عمده خدمات انجام شده از جانب شرکت کنترل ترافیک از جانب مردم دیده نمی گردد، اظهار داشت: شاخص پایش وضعیت ترافیک تهران (TQI) شاخص مهمی است که اطلاع رسانی آن به تفکیک مرکز شهر، محدوده طرح کاهش و کل شهر به صورت منظم و ترجیحا روزانه می تواند باعث آگاهی عمومی و ایجاد حساسیت لازم در سطح اجتماعی شده و زمینه انجام اقدامات جدی برای مقابله با آلودگی هوا شود.
سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری افزود: الان ترافیک، آلودگی هوا و شیوع کرونا تبدیل به زنجیره ای از مسائل شده اند که به یکدیگر ارتباط پیدا کرده و نسبت به آنها در سطح اجتماعی حساسیت و آگاهی بوجود آمده است. حالا فرصت خوبی است که شاخص پایش وضعیت ترافیک تهران انتشار یافته و از بروز تصورات غلطی همچون نقش اندک خودرو ها در کاهش آلودگی جلوگیری شود.
حسینی میلانی با تکیه بر توسعه زیرساخت های ترافیکی، توجه به ایمنی تونل های شش گانه و پل شهید صدر را ضروری برشمرد و بر مساعدت شورا در این حوزه تصریح کرد.
وی ضمن اشاره به رخداد تهران 1400 بیان نمود: آلودگی هوای تهران و همزاد آن یعنی ترافیک قدمتی 50 ساله دارد و به همین خاطر لازم است تاریخچه ترافیک در تهران در رخداد تهران 1400 عمومی سازی شده و قهرمانان، نام آوران و زحمت کشانی که در حوزه ترافیک خدمت کرده اند به مردم معرفی شوند.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر در انتها از شرکت کنترل ترافیک تهران خواست زمینه انتشار اطلاعات در ارتباط با شاخص پایش وضعیت ترافیک تهران (TQI) تا ابتدای سال آینده فراهم شده و از آن زمان، این اطلاعات به روز و به شکل روزانه به سادگی در اختیار شهروندان و گروه های مرجع قرار بگیرد.
در ادامه بازدید کورش جدی ثانی مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران به تشریح وظایف، مأموریت و اقدامات و آخرین وضعیت شرکت کنترل ترافیک شهر تهران پرداخت و اظهار داشت: مهمترین مأموریت شرکت کنترل ترافیک شهر تهران، فراهم کردن ابزاری مؤثر و هماهنگ جهت مدیریت یکپارچه و هماهنگ حمل و نقل و ترافیک، مدیریت به هنگام ترافیک، استفاده از تکنولوژی های نوین مخابراتی و فناوری اطلاعات جهت هوشمندسازی حمل و نقل و ترافیک شهر تهران است.
وی به حداکثر رساندن ظرفیت قابل دسترس شبکه معابر، به حداقل رساندن تأثیر وقایع و مدیریت بحران های ترافیک، عرضه راهکارهای تنظیم تقاضای سفر، تسهیل خدمات فوریت های شهری، ایجاد و حفظ اعتماد عمومی به مدیریت یکپارچه ترافیک، مشارکت در سیاستگذاری سیستم مدیریت ترافیک، اطلاع رسانی از راه تابلوهای متغیر خبری، کشف و رسیدگی به حوادث ترافیکی با استفاده از دوربین های نظارت تلویزیونی توسط مرکز اصلی و مراکز کنترل ترافیک محلی و مراکز نظارت تونل های شهری را از اهم اقدامات مرکز کنترل ترافیک شهر تهران دانست.
مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران بهره برداری از تونل های شش گانه شهر تهران و پل شهید صدر، سامانه ثبت تخلف سرعت، سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، سامانه های ثبت تخلف ورود خودرو های سنگین به داخل تونل ها و پل های شهری، ثبت تخلف عبور غیرمجاز از خطوط اضطرار تونل ها و پل های شهری، سامانه ثبت تخلف تردد غیرمجاز از مسیرهای ویژه اتوبوس و نصب و راه اندازی سامانه های نظارت تصویری (CCTV) همچون مأموریت های شرکت کنترل ترافیک تهران برشمرد.
برپایه گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با تشریح اقدامات انجام شده برای هوشمندسازی و نوسازی چراغ های سطح شهر، از عزم این شرکت برای هوشمندسازی چراغ های تقاطع ها و خارج شدن آنها از حالت دستی اطلاع داد و بر نیاز جدی تونل های شش گانه شهر تهران به نوسازی و تعمیرات اساسی تصریح کرد.
منبع:

1399/10/18
14:32:52
0.0 / 5
917
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضرورت توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر
نظر شما در مورد ضرورت توجه به ایمنی تونل های شش گانه تهران و پل صدر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲