در شورای شهر تصویب شد؛

اصلاح لایحه بسته محرك اقتصادی شهرداری در دوران كرونا

اصلاح لایحه بسته محرك اقتصادی شهرداری در دوران كرونا به گزارش حراج کن اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز با یک فوریت لایحه ای موافقت کردند که برپایه آن لایحه بسته محرک اقتصادی که در اردیبهشت ماه به تصویب رسید، به روز رسانی می شود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در جریان رسیدگی به دستورات جلسه امروز شورای شهر با اشاره به اینکه شب گذشته شهردار تهران یک لایحه با قید یک فوریت به شورای شهر ارسال کرد که امروز در دستور کار قرار گرفته است اضافه کرد: شهردار تهران بامداد در جلسه هم اندیشی توضیحاتی را در مورد این لایحه عرضه کردند.
وی با اشاره به اینکه این لایحه با عنوان " اصلاحیه لایحه الحاقیه دوم مصوبه بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی و هم در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا" به شورا آمده، اظهار داشت: از معاون شهردار میخواهیم از این لایحه دفاع کنند و توضیحات تکمیلی ارائه نمایند.
در ادامه مظاهریان معاون برنامه ریزی شهرداری تهران در توضیح این لایحه اظهار داشت: در اردیبهشت ماه شورای شهر مصوبه ای تحت عنوان بسته محرک در شرایط سخت اقتصادی داشت که برآورد ما این است که این بسته کمک بزرگی کرد و توانست بخشی از درآمدهای شهرداری که در این شرایط سخت از آن محروم هستیم را جبران کند.
وی ادامه داد: لایحه ای که امروز شهردار تهران آنرا تقدیم شورای شهر کرد در واقع الحاقیه ای به بسته محرک است که در سه بخش مالی، شهرسازی و مولدسازی دارایی با ۱۱ ماده تدوین شده که درخواست کردیم خسارت تاخیر پرداخت بدهی ها تا ۱۵ اسفندماه افزایش یابد و افراد مشمول جرایم نشوند که کمک می نماید پرداختها سریعتر شود.
مظاهریان با اشاره به اینکه در این لایحه، بحث برون سپاری وصول عوارض و تقاضای افزایش سقف مجوزهای در اختیار برای عقد قراردادهای پیمانکاری را از شورا درخواست کردیم اظهار داشت: به مجوز افزایش مهلت عملیات شروع و آخر ساختمانی اشاره می شود که می توان این مهلت را افزایش داد و افراد را تشویق کرد تا سریعتر برای کسب مجوز اقدام نمایند و برخی ابهامات اجرایی هم در این لایحه رفع شده است.
وی به ضرورت مولدسازی دارایی های شهرداری دراین لایحه اشاره نمود و اضافه کرد: بیشتر از ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه هایی داریم که بعضی از آنها ۱۲ سال است که متوقف مانده و در مرحله درگیری های ملکی، حقوقی و عدم توافق با پیمانکار است که پیشبینی کردیم از راه شورا با ریاست شهردار و حضور اعضای شورای شهر و معاونین این پروژه ها تعیین تکلیف شود که مشکلات رفع گردد.
مظاهریان بیان نمود: در این لایحه در مورد مسائل و مشکلات شرکت ها و سازمانها که دراین شرایط درامد ندارند اما هزینه های پرسنلی باقی است فکری اندیشیده شده و پیشنهاد کردیم که در صورت موافقت شورای شهر این نهادها که قاعدتا درآمدزا هستند اما هم اکنون مشکل دارند بتوانند خدماتشان را باتخفیف پیش فروش کنند.
وی ادامه داد: در مورد وضعیت پارکینگ و صدور پروانه ساختمانی به علت تشکیک و اعتراض نهادهای مرتبط، در این الحاقیه مواردی را برای شفاف سازی آوردیم تا گردش اقتصادی بهتری برای شهرداری ایجاد شود.
وی ادامه داد: تابحال ۶۵ درصد بودجه محقق شده اما به جهت اینکه بتوانیم به برنامه هایمان عمل نماییم نیازمند اختیارات بیشتر هستیم که امید است اعضای شورای شهر یک فوریت این لایحه را تصویب کنند.
هاشمی در ادامه اظهار داشت: شش نفر از اعضای شورای شهر در موافقت این لایحه درخواست صحبت کردند اما از آنجایی که مخالفی برای این لایحه نداریم، پس موافقان هم صحبت نمی کنند.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، درنهایت اعضای شورای شهر به یک فوریت لایحه پیشنهادی شهرداری در مورد " اصلاحیه لایحه الحاقیه دوم مصوبه بسته محرک در شایط سخت اقتصادی و هم در شرایط بحرانی ناشی از گسترش ویروس کرونا" رای مثبت دادند و آنرا به تصویب رساندند.1399/10/07
20:12:15
0.0 / 5
927
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اصلاح لایحه بسته محرك اقتصادی شهرداری در دوران كرونا
نظر شما در مورد اصلاح لایحه بسته محرك اقتصادی شهرداری در دوران كرونا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲