مشكلات انتقال مراكز كاهش لطمه از شوش، مولوی و هرندی

مشكلات انتقال مراكز كاهش لطمه از شوش، مولوی و هرندی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران معتقد می باشد که در صورت جابجایی مراکز کاهش لطمه از محلات شوش، مولوی و هرندی، مشکل به سایر مناطق انتقال می یابد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مدتی پیش معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هفتاد و ششمین جلسه کمیته درمان، کاهش لطمه و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر خواهان بررسی جابجایی مراکز کاهش لطمه از محلات شوش، مولوی و هرندی از طرف وزارت بهداشت و بهزیستی شد و اظهار داشت: خانواده ها، جوانان و دانش آموزان، در این محلات تردد دارند که با این اقدام؛ اهتمام در بهبود وضعیت این محلات داریم.
اما مصطفی هادی زاده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در گفت و گو با ایسنا، در این باره می گوید: دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران بر این باور است که اگر کارکرد مراکز کاهش لطمه در محلات درست و با نظارتهای مستمر و قوی صورت گیرد می تواند سبب کاهش لطمه در مناطق هرندی، مولوی و شوش شود.
وی ادامه می دهد: اگر فضاها و اماکنی مانند مراکز سرپناه شبانه که معتادان می توانند در زمان شب در آنجا مستقر شوند، وجود دارد، باید به به صورت پلکانی در مناطق دیگر در یک بازه زمانی کارشناسی شده منتقل شود، اما مراکزی که خدمات سرپایی ارائه می دهند باید در محلات لطمه دیده وجود داشته باشند.
هادی زاده با اعلان اینکه هم اکنون ۱۲ مرکز کاهش لطمه در محلات شوش، مولوی و هرندی وجود دارد، تصریح می کند: سهمیه دارویی این مراکز برای ۱۰۰۰ نفر است به عبارتی این مراکز تنها می توانند به ۱۰۰۰ نفر ارائه خدمت کنند، بدین سبب به نسبت جمعیت معتادی که در این مناطق حضور دارند این مناطق به مراکز کاهش لطمه نیاز دارند و اگر بخواهیم این مراکز کاهش لطمه را از منطقه خارج نماییم پس تکلیف معتادان این مناطق چه می شود؟.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران معتقد می باشد که در صورت جابه جایی مراکز کاهش آسیب، مشکل به سایر مناطق انتقال می یابد.1399/10/07
12:36:29
0.0 / 5
895
تگهای خبر: ارز , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مشكلات انتقال مراكز كاهش لطمه از شوش، مولوی و هرندی
نظر شما در مورد مشكلات انتقال مراكز كاهش لطمه از شوش، مولوی و هرندی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴