سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزكوه تاكید كرد

لزوم مناسب سازی محیط شهری برای معلولان

لزوم مناسب سازی محیط شهری برای معلولان حراج کن: سرپرست فرمانداری شهرستان فیروزکوه بر لزوم مناسب سازی محیط شهری برای معلولان تاکید نمود.


کامبیز کریمی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه مناسب سازی محیط شهری ابتدایی ترین حق معلولان است اظهار داشت: نیاز اساسی معلولان انجام این اقدام مهم و ضروی است.
وی با تاکید بر اینکه توجه به معلولان و نیازمندان تحت پوشش بهزیستی از مسائل مهمست اضافه کرد: پیگیری و اجرای مصوبات کمیته مناسب سازی شهرستان باید در دستور کار اعضا قرار گیرد تا در امتداد حضور پر رنگ آنان در جامعه اقدام موثر صورت پذیرد. محیط شهری فضای زندگی روزمره همه افراد جامعه است و باید به شکلی طراحی شود که توانایی پذیرش همه افراد را داشته باشد.
وی افزود: در شهرستان فیروزکوه حتی یک شعبه بانک نسبت به مناسب سازی اقدام نکرده و امکان پذیرش افراد ناتوان در این اماکن امکان پذیر نیست. ادارات بدلیل محدود بودن اعتبارات عمرانی از این کار مهم و ضروری خودداری می کنند پس باید با اعطای اعتبارات عمرانی مناسب این کار در سطح شهرستان با جدیت دنبال شود.
فرماندار فیروزکوه اشاره کرد: شهرستان فیروزکوه ۹۰۰ معلول دارد که ۴۰۰ معلول پرونده توانبخشی دارند و مستمری بگیر بهزیستی هستند.
منبع:

1399/09/22
12:46:29
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لزوم مناسب سازی محیط شهری برای معلولان
نظر شما در مورد لزوم مناسب سازی محیط شهری برای معلولان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵