افتتاح رسمی و همزمان ایستگاه های امیركبیر و برج میلاد در مترو

افتتاح رسمی و همزمان ایستگاه های امیركبیر و برج میلاد در مترو مدیرعامل شرکت مترو اظهار داشت: ایستگاه امیرکبیر در خط ۶ متروی تهران در آستانه تکمیل و بهره برداری قرار گرفت.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علی امام با بیان خبر فوق اضافه کرد: با بهره برداری از ایستگاه امیرکبیر در خیابان هفده شهریور (پایین تر از میدان شهدا، جنب تونل زیرگذر امیرکبیر) دسترسی شهروندان و کسبه ساکن محدوده میدان خراسان، بازار امین حضور و... به شبکه مترو تسهیل خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: بیست و یکمین ایستگاه خط ۶ متروی تهران، دارای دو ورودی مستقل است که ورودی شرقی آن واقع در جنب پارکینگ تونل امیرکبیر، در فاز نخست به بهره برداری می رسد. ایستگاه امیرکبیر در عمق ۳۰ متری زمین راه اندازی شده و تجهیزات مختلفی همانند آسانسور، پله خروج اضطراری، ورودی مخصوص جهت تردد افراد کم توان در آن تدارک دیده شده است. همزمان با آغاز به کار ورودی نخست، تجهیزاتی از قبیل سیستم های مخابراتی، اعلام و اطفاء حریق، نظارت تصویری، تهویه تونلی و تهویه مطبوع ایستگاه هم آماده بهره برداری خواهد بود.
از دیگر امکانات این ایستگاه می توان به ۴ آسانسور و ۱۰ پله برقی که ۸ رشته پله از آنها نصب و آماده بهره برداری است، اشاره نمود.
بنابر اعلام روابط عمومی شرکت متروی تهران، وی با اشاره به اینکه هزینه راه اندازی ایستگاه امیرکبیر ۲۷۰ میلیارد تومان بوده که از این مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان صرف تأمین تجهیزات شده است، اظهار داشت: افتتاح رسمی این ایستگاه همزمان با ایستگاه متروی برج میلاد هفته آینده صورت خواهد گرفت؛ این در شرایطی است که ایستگاه برج میلاد از تاریخ ۲۶ آبان ماه سالجاری مورد بهره برداری آزمایشی قرار گرفته است.1399/09/19
14:40:13
5.0 / 5
965
تگهای خبر: بازار , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افتتاح رسمی و همزمان ایستگاه های امیركبیر و برج میلاد در مترو
نظر شما در مورد افتتاح رسمی و همزمان ایستگاه های امیركبیر و برج میلاد در مترو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱