تصویب تملك باغ حكیم و تبدیل آن به بوستان عمومی

تصویب تملك باغ حكیم و تبدیل آن به بوستان عمومی به گزارش حراج كن اعضای كمیسیون ماده پنج شهر تهران با ایجادپروژه های محرك توسعه در مناطق ۱۵ و ۱۸ موافقت كردند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در اینباره اظهار داشت: در پانزدهمین جلسه کمیسیون ماده پنج امسال با دو طرح محرک توسعه در مناطق کم برخوردار تهران موافقت شد و با تصویب این دو پروژه ضمن ایجاد سرزندگی، کاهش فضاهای مخروبه و بی دفاع کمک شایانی به افزایش سرانه خدماتی هفت گانه و توسعه فضاهای انسان محور هم می شود.

اشراقی اظهار داشت: یکی از این مجموعه ها در عرصه ای به وسعت ۷ هکتار در مرز غربی محدوده شهرداری منطقه ۱۵ شهر تهران در محله کیانشهر شمالی در مجاورت با صنایع، انبارها و کارگاه های خیابان فدائیان اسلام واقع شده است؛ قبلاً این مجموعه بعنوان کارخانه چرم امید فعالیت داشته که در جهت اجرای برنامه پاکسازی محیط زیست و جمع آوری و انتقال مشاغل مزاحم از شهر تهران این کارخانه هم به چرم شهر ورامین منتقل شده است.

وی ادامه داد: در اجرای ماده ۷ قانون نوسازی صنایع کشور و با عنایت به طرح باز آفرینی محور فدائیان اسلام که به تازگی به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده، با در نظر گرفتن مسائل مهم محدوده مورد نظر همچون فقدان سر زندگی، امنیت، حیات شبانه و هم کاهش جمعیت که سبب تشدید متروکه شدن این فضای شهری و افزایش فضاهای غیر قابل دفاع شده است، با طرحی جامع که دربرگیرنده مجموعه ای مسکونی به وسعت ۲ و هفت دهم هکتار و مجموعه ای تجاری به وسعت یک هکتار است موافقت شد.

اشراقی اظهار داشت: در این طرح بیشتر از ۳ هکتار بعنوان فضایی جهت خدمات هفت گانه و فضای سبز به شهرداری تهران واگذار می گردد. این مورد به ارتقای شرایط اجتماعی و اقتصادی منطقه ۱۵ کمک می نماید و بعنوان محرک توسعه در جنوب شهر تهران سبب ارتقای کیفی این منطقه خواهد شد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج بیان نمود: دیگر پروژه موافقت شده محرک توسعه، راه اندازی مجموعه ای مسکونی و خدماتی واقع در منطقه ۱۸ در محدوده ای به وسعت حدود یک و هشت دهم هکتار است که در این مصوبه هم ۷۰ درصد عرصه جهت توسعه فضای سبز و معابر شهری به شهرداری تهران واگذار می گردد.
وی افزود: در این نشست طرحی با رویکرد الحاق محدوده هایی به بافت فرسوده شهر تهران هم مورد بحث و بررسی مبسوط قرار گرفت اما مصوبه ای صادر نشد و بعد از اتخاذ تصمیم نهایی اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اشراقی اظهار داشت: در محدوده منطقه ۱۰ هم ضمن موافقت به اجراء مجموعه ای خدماتی، قرار شد شهرداری منطقه در اسرع وقت به تملک باغ حکیم به مساحت ۴۲۰۰متر مربع و تبدیل آن به فضای سبز عمومی اقدام نماید.
منبع:

1399/09/06
16:58:07
5.0 / 5
1063
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , طلا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تصویب تملك باغ حكیم و تبدیل آن به بوستان عمومی
نظر شما در مورد تصویب تملك باغ حكیم و تبدیل آن به بوستان عمومی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲