وزیر صمت اعلام كرد

تعادل در بازار گوشت قرمز و مرغ با افزایش ترخیص نهاده های دامی

تعادل در بازار گوشت قرمز و مرغ با افزایش ترخیص نهاده های دامی وزیر صمت با اعلان اینكه بعنوان تامین كننده نهاده های دامی، تا حالا 1.4 میلیون تن كالا را از گمركات ترخیص كرده ایم، اظهار داشت: كار نظارت بر توزیع این محصولات بر عهده وزارت جهاد كشاورزی خواهد بود.به گزارش حراج کن به نقل از وزارت صمت، علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس و در جمع خبرنگاران، با اشاره به تقسیم کار با وزارت جهاد کشاورزی، اشاره کرد: برمبنای تقسیم وظایفی که با وزارت جهاد کشاورزی داشته ایم، مسئولیت تنظیم بازار در حوزه گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.
وی با اعلان اینکه وزارت صمت بعنوان تامین کننده نهاده های دامی، تا حالا ۱.۴ میلیون تن کالا را از گمرکات ترخیص کرده ایم، اضافه کرد: در مجموع ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کالا در بندرعباس و بندر امام خمینی (ره) وجود داشت که باتوجه به دستور (ابلاغیه) رئیس جمهور، به سرعت در حال ترخیص است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه اشاره کرد: کالاهای ترخیص شده، تحویل وزارت جهاد کشاورزی می شود که این وزارتخانه باید بوسیله سامانه بازارگاه نسبت به توزیع آن اقدام نماید، بدین سبب کار نظارت بر توزیع این محصولات نیز بر عهده وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود.
رزم حسینی افزود: برخی بخش ها مطالبه افزایش قیمت برخی کالاها را داشتند که ستاد تنظیم بازار در مقابل آن مقاومت کرد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به تولیدکنندگان و جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی دام و طیور اشاره کرد: مجموعه اقدامات در این عرصه باید به نحوی تنظیم شود که هم تولیدکنندگان امکان ادامه تولید داشته باشند و هم قیمت در بازار داخل متعادل شود.
فرصت یک ماهه برای فعالسازی معادن راکد
وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: معادنی که در سطح کشور راکد و غیرفعال هستند، تا یک ماه دیگر فرصت دارند فعال شوند؛ در صورت غیرفعال بودن، مجوزشان باطل می شود.
رزم حسینی اظهار داشت: یکی از تصمیمات خوبی که اتخاذ و ابلاغ گردید، فرصت سه ماهه برای معدن داران جهت فعال سازی معادن در اختیارشان بود.
وی اضافه کرد: تا حالا ۲ ماه از مهلت تعیین شده، گذشته و همه افرادی که پروانه بهره برداری و یا مجوز اکتشاف گرفتند حداکثر تا یک ماه دیگر مهلت دارند تا اقدامات اجرائی لازم جهت فعال سازی معادن در اختیار را عملیاتی کنند.
رزم حسینی اشاره کرد: طبق قانون مکلف به ابطال مجوز افرادی هستیم که بعد از این مهلت سه ماهه، معادن تحت اختیارشان غیرفعال مانده باشد؛ ضمن اینکه طبق مقررات موجود همه استانها مکلف به برگزاری مزایده معادن مزبور خواهند بود و به افراد دارای اهلیت واگذار خواهند شد.

1399/09/04
15:25:21
5.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تعادل در بازار گوشت قرمز و مرغ با افزایش ترخیص نهاده های دامی
نظر شما در مورد تعادل در بازار گوشت قرمز و مرغ با افزایش ترخیص نهاده های دامی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴