آشنایی با انواع بلبرینگ، ساچمه بلبرینگ و نمایندگی های فروش

آشنایی با انواع بلبرینگ، ساچمه بلبرینگ و نمایندگی های فروش حراج كن: در این مطلب به معرفی انواع بلبرینگ، ساچمه بلبرینگ و نمایندگی بلبرینگ Timken پرداخته شده است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، وقتی دو سطح بر روی یکدیگر حرکت می کنند نیرویی میان آنها به وجود می آید که در فیزیک به نیروی اصطکاک معروف است. نیروی اصطکاک در خیلی از موارد برای ایجاد حرکت لازم است. اما در برخی از وسایل وجود این نیرو می تواند موجب ایجاد گرما و سایش قطعات شود. بنا بر این در این وسایل از قطعه ای به نام یاتاقان استفاده می شود. یاتاقان وظیفه دارد که با کاهش اصطکاک میان دو سطح در حال حرکت یا چرخش، حرکت سطوح را آسان تر کند. طبقه بندی یاتاقان برمبنای نوع، اندازه و میزان تحمل بار انجام می شود. بلبرینگ و رولبرینگ دو نوع اصلی یاتاقان هستند. در این مطلب می خواهیم به معرفی انواع بلبرینگ، ساچمه بلبرینگ و نمایندگی بلبرینگ Timken بپردازیم.
از آنجاکه یاتاقان، رولبرینگ و بلبرینگ برای حفظ سلامت یک دستگاه اعضای مهمی هستند، باید از جایی تهیه شوند که بتوان از کیفیت آنها مطمئن بود. فروشگاه شکرالهی یک فروشگاه معتبر با حدود سی سال سابقه کاری است که انواع مختلف یاتاقان، بلبرینگ و ساچمه بلبرینگ را بطور مستقیم عرضه می کند. این مجموعه تعداد زیادی از مهندسان و متخصصان باتجربه را برای ارائه بهترین خدمات گرد هم آورده و می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش شما را به دست شما برساند. فروشگاه شکرالهی علاوه بر ارسال سریع کالا به شما ضمانت خواهد داد که بهترین قیمت ها را به شما عرضه نماید.
انواع یاتاقان
در حالت کلی یاتاقان به دو دسته لغزشی و غلتشی تقسیم می شود. یاتاقان های لغزشی در دستگاه های چرخشی و در جهات شعاعی و محوری برای ایجاد تکیه گاه و حفاظت از اجزای چرخشی به کار می روند. محافظ های شعاعی عمدتاً به شکل پوسته های سیلندری شکل ساخته می شوند که ابعاد و جنس متفاوتی دارند. در مقابل محافظ های محوری به شکل ریگ های صلبی هستند که در محفظه یاتاقان نصب می شود. کار این محافظ ها تحمل بوش های متحرکی است که به صورت سفت و محکم بر روی اجزای چرخشی سوار شده اند.

یاتاقان های غلتشی از دو عدد ریگ یا حلقه و تعدادی ساچمه تشکیل شده اند. این ساچمه ها به صورت مماس در بین حلقه ها قرارگرفته و به وسیله صفحات موازی از جنس برنج یا مواد مناسب دیگر از هم جدا نگه داشته می شوند. یاتاقان های لغزشی زمانی کاربرد دارند که بارهایی بطور مداوم و ثابت بر روی محور وارد می شوند. اگر یاتاقان های لغزشی بطور مناسب و منظم روان کاری و روغن کاری شوند می توانند بار بیشتری را نسبت به یاتاقان غلتشی تحمل کنند. بااین حال استفاده از یاتاقان های غلتشی می تواند به سبب نیاز کمتر به مراقبت های جانبی موجب کاهش هزینه ها شود. در فروشگاه بلبرینگ شکرالهی شما می توانید با کلیک بر روی کلمه یاتاقان در صفحه اصلی به صفحه فروش یاتاقان منتقل شوید. در این صفحه انواع یاتاقان ها با قطرهای داخلی و خارجی متفاوت و همین طور ارتفاع های متنوع وجود دارد.
انواع بلبرینگ و نحوه نام گذاری آن ها
طبقه بندی بلبرینگ برمبنای معیارهای متفاوتی انجام می شود. بعنوان مثال برمبنای نوع آلیاژی که در ساخت بلبرینگ به کاررفته بلبرینگ ها به سه دسته استیل، نسوز و سرامیکی تقسیم بندی می شوند. اما اصلی ترین نوع تقسیم بندی بلبرینگ ازنظر ساختار است. بر این اساس بلبرینگ ها در چهار دسته شیار عمیق، تماس زاویه ای، خودتنظیم و کف گرد طبقه بندی می شوند. بلبرینگ های شیار عمیق و کف گرد به سبب قیمت مناسب و ساختار ساده خود بسیار پرکاربرد هستند. بلبرینگ های شیر عمیق اولین بلبرینگ هایی هستند که در صنعت مورداستفاده قرار گرفتند. بلبرینگ های خودتنظیم وظیفه ایجاد خودتنظیمی در شفت را دارند. به عبارت بهتر وجود این بلبرینگ ها برای جلوگیری از ناهمراستا شدن قطعات لازم است. بلبرینگ های تماس زاویه ای دارای یک زاویه در میان حلقه داخلی و خارجی هستند که به بلبرینگ این امکان را می دهد تا بتواند انواع بارهای شعاعی و محوری را تحمل کند. این نوع از بلبرینگ ها ساختار بسیار پیچیده ای دارند و نسبت به سایر بلبرینگ ها گرانقیمت تر هستند.

برای نام گذاری بلبرینگ ها از کدهای مشخصی استفاده می شود. این کدها از یک یا چند حرف لاتین و تعدادی عدد تشکیل شده اند. حروف لاتین در ابتدای کد نشان دهنده سری بلبرینگ است. از طرف دیگر حروف لاتین مشابه در انواع مختلف بلبرینگ معنای متفاوتی دارد. بعنوان مثال حرف A در ابتدای نام یک بلبرینگ شیار عمیق به مفهوم عدم وجود شیار ساچمه خور است. در صورتیکه همین حرف در یک بلبرینگ تماس زاویه ای به مفهوم ۳۰ درجه بودن زاویه تماس است.
ترکیب حروف A و C به مفهوم ۲۵ درجه بودن زاویه تماس در بلبرینگ های تماس زاویه ای است. همین طور اگر حرف A به همراه یک عدد دو یا سه رقمی در کنار خود مورد استفاده قرار گیرد، می توان حالت های خاصی را که در طراحی داخلی بلبرینگ به کار رفته از روی این نام گذاری تشخیص داد. فروشگاه شکرالهی یک مرکز تخصصی برای فروش انواع بلبرینگ در اندازه های کوچک تا بزرگ است. همین طور در این فروشگاه شما می توانید به انواع بلبرینگ و رولبرینگ و تجهیزات وابسته به آنها دسترسی پیدا کنید. فروشگاه شکرالهی یکی از نمایندگی های معتبر شرکت بلبرینگ و رولبرینگ Timken است. این شرکت یکی از شرکت های برتر چینی در زمینه تولید انواع بلبرینگ و رولبرینگ است. در حال حاضر نمایندگی بلبرینگ Timken در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا گسترده شده است. امروزه بیش از ۲۰۰ نمایندگی بلبرینگ Timken در جهان وجود دارد. نمایندگی بلبرینگ Timken هم اکنون برای آشنایی با شیوه تولید محصولات و بالا بردن سطح علمی نمایندگی های خود، نماینده های خودرا برای بازدید از خط تولید بلبرینگ دعوت کرده است.
انواع ساچمه بلبرینگ
یکی از مهم ترین بخش های بلبرینگ ساچمه نام دارد. ساچمه یک قطعه متحرک است که در داخل بلبرینگ قرار می گیرد. ساچمه از فلز تولید شده و وظیفه تحمل بارهای وارده را بر عهده دارد. ساچمه ها برای انواع مختلفی از بلبرینگ تولید شده و ساچمه بلبرینگ گرد، سوزنی، مخروطی، استوانه ای و بشکه ای نامیده می شوند.
رایج ترین نوع ساچمه، ساچمه گرد است. شکل این ساچمه کروی است و بنا بر این می تواند حرکت غلتشی خوبی را بوجود آورد. بسته به اینکه بلبرینگ دارای چه ابعادی باشد، اندازه و قدرت تحمل بار ساچمه نیز متفاوت می باشد. اگر باری که به ساچمه گرد وارد می شود، بیشتر از حد تحمل آن باشد، ساچمه له شده یا تغییر شکل پیدا می کند.
ساچمه مخروطی به شکل استوانه ایجاد می شود. این نوع از ساچمه در اثر افزایش فشار بار تغییر شکل نداده و حد تحمل آن از ساچمه روی بیشتر است. نوع دیگری از ساچمه در داخل بلبرینگ سوزنی قرار می گیرد. این نوع از ساچمه بیشتر در ماشین آلات استفاده می شوند و از استواری زیادی برخوردار می باشند. ساچمه های استوانه ای در بلبرینگ های استوانه ای به کار می رود. قدرت تحمل بار این دسته از ساچمه ها بسیار زیاد است. اما چون در بین آنها پنجره ای وجود ندارد، اصطکاک در آنها بسیار بالا است.
دسته آخر از ساچمه ها بشکه ای نام دارند. این نوع از ساچمه ها در دستگاه هایی با فشار زیاد و سرعت بالا استفاده می شوند. به سبب اینکه این نوع از ساچمه ها بطور جداگانه نصب می شوند، اصطکاک آنها نسبت به ساچمه های استوانه ای کمتر است.
سخن پایانی
بلبرینگ ها از پرکاربردترین وسایل در انواع صنایع مختلف هستند. بعنوان مثال در سیستم های حمل و نقل هوایی، سرعت سنج های سیال، کارخانه های تولیدی، دوچرخه، ابزارهای دندانپزشکی، انواع موتورها، پله برقی، کارخانه های تولیدی، درب های غلتکی، پانل های خورشیدی، میکسرهای صنعتی، ویلچرها و برخی از صندلی های مدیریتی و اداری بلبرینگ بعنوان جز اساسی استفاده می شود. به سبب این کاربرد فراوان به اهمیت زیادی که بلبرینگ در حفظ تامین امنیت قطعات و صنایع دارد لازم است که کیفیت آن در هنگام خرید تضمین شده باشد. فروشگاه شکرالهی با پیروی از سه اصل اساسی اصل بودن کالا ارسال سریع و ضمانت بهترین قیمت انواع یاتاقان ها، بلبرینگ ها و اعضای آنها را با بهترین کیفیت در اختیار شما قرار می دهد.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/09/01
22:33:40
5.0 / 5
1017
تگهای خبر: ابزار , پرداخت , تجربه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد آشنایی با انواع بلبرینگ، ساچمه بلبرینگ و نمایندگی های فروش
نظر شما در مورد آشنایی با انواع بلبرینگ، ساچمه بلبرینگ و نمایندگی های فروش
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵