پاسخ پرسش های حقوقی خود در زمینه انواع وام را از ما بخواهید

پاسخ پرسش های حقوقی خود در زمینه انواع وام را از ما بخواهید اگر به دنبال پاسخی برای پرسش های حقوقی خود در زمینه انواع وام هستید با این مطلب همراه شوید.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای یک کار ضروری به وام نیاز پیدا کرده باشید و طبیعتاً دنبال بهترین شرایطی هستید که پول مورد نظر خویش را دریافت کنید. این مطلب به سوالات شما درباره انواع وام پاسخ می دهد و ابهامات شما را برطرف می کند.
شرایط دریافت وام کارگشا بانک آینده چیست؟
وام کارگشا بانک آینده، وامی تا سقف ۲۰ میلیون تومان است که برای خرید کالای بادوام مصرفی از نوع لوازم خانگی ساخت داخل پرداخت می شود. برای دریافت این وام نیازی به سپرده گذاری یا دریافت وام با احتساب گردش حساب میانگین در یک مدت زمان مشخص، وجود ندارد و تمامی افراد حقیقی می توانند تنها با آغاز به کار حساب در این بانک از آن بهره مند شوند.

توجه داشته باشید که وام کارگشا بانک آینده شامل حداکثر ۸۰ درصد قیمت کالای مورد خریداری است و ازاین رو برای دریافت وام ۱۰ میلیون تومانی وام کارگشا بایستی مستندات خرید ۱۲ و نیم میلیون تومانی و برای دریافت بیشترین میزان وام کارگشا یعنی وام ۲۰ میلیون تومانی باید مستندات نشان دهنده خرید کالای به ارزش ۲۵ میلیون تومانی را عرضه دهید.
رویه مبادرت به دریافت وام کارگشا بانک آینده به این صورت است که ابتدا مبادرت به افتتاح حساب قرض الحسنه در این بانک می کنید و سپس پیش فاکتور کالای خریداری شده را که بایستی متعلق به یک فروشگاه معتبر عرضه کننده لوازم خانگی ایرانی باشد، به همراه سایر مدارک لازم به بانک عرضه می نمایید. بانک بعد از استعلام پیش فاکتور، اعتبار سنجی فرد وام گیرنده و بررسی مدارک شخص وام گیرنده و ضامن عرضه شده او، مبلغ وام درخواستی را در وجه فروشگاه مدنظر صادر می کند.
در مورد شرایط دریافت وام کارگشا بانک آینده این مورد را هم در نظر داشته باشید که هر فرد تنها یکبار می تواند مبادرت به دریافت آن کند. همینطور بانک آینده به افرادی که دارای وام تسویه نشده، چک برگشتی و یا بدهی بانکی باشند اجازه دریافت وام کارگشا را نخواهد داد (این مساله همان اعتبارسنجی فرد وام گیرنده است که در بالا به آن اشاره شد).
میزان کارمزد و شرایط بازپرداخت وام کارگشا بانک آینده چگونه است؟
میزان کارمزد وام کارگشا بانک آینده سالانه ۱۸ درصد و مدت زمان بازپرداخت آن حداکثر ۳۶ ماه است؛ تعیین تعداد اقساط باتوجه به مبلغ وام تعیین می شود.
همچنین در مورد تضمین بازپرداخت وام کارگشا بانک آینده دقت داشته باشید که ۱۰ درصد مبلغ وام در بانک بلوکه شده و علاوه بر این عرضه تضمین هایی شامل ضامن رسمی (گواهی کسر از حقوق) یا جواز کسب و یا سفته در این مورد لازم است. این میزان ۱۰ درصد از کل وام بلوکه شده را بعد از پرداخت آخرین قسط و تسویه حساب از بانک می توانید از حساب خود برداشت کنید.
وام بانک اقتصاد نوین (طرح کوشان) چه شرایطی دارد و چه کسانی می توانند از آن بهره مند شوند؟
برای دریافت وام بانک اقتصاد نوین در چارچوب طرح کوشان فقط کافی است با در دست داشتن مدارک لازم در این بانک سپرده گذاری کنید. در این طرح میزان سود سپرده و مبلغ وام درخواستی به صورت دلخواه و از طرف متقاضی وام (فرد سپرده گذار) تعیین می شود.
به عنوان مثال متقاضی دریافت کننده وام بانک اقتصاد نوین در این طرح در صورتیکه نرخ سود سپرده ۱۵ درصد را با دوره زمانی ۱۲ ماهه برگزیند بایستی نرخ کارمزد تسهیلات (که می تواند حداکثر ۷۰ درصد میزان سپرده با مدت بازپرداخت ۳۶ ماه باشد) به میزان ۱۸ درصد را بپردازد. اما در مورد وامی با با نرخ سود سپرده ۵ درصد در همین مدت زمانی وی می تواند حداکثر تا ۸۰ درصد مبلغ سپرده را با زمان بازپرداخت ۳۶ ماه، از بانک وام بگیرد در صورتیکه میزان کارمزد وام در این حالت تنها ۲ درصد خواهد بود.
وام بانک اقتصاد نوین (طرح کوشان) احتیاج به عرضه ضامن ندارد
از آنجایی که در این طرح، وام به شرط سپرده گذاری و به میزان حداکثر ۸۰ درصد سپرده پرداخت می شود و سپرده موردنظر بعنوان وثیقه نزد بانک مسدود می گردد (البته با عرضه سود سپرده) نیازی به عرضه ضامن وجود ندارد. آنچه که در این طرح از سوی بانک مورد بررسی قرار خواهد گرفت تنها سابقه خوش حسابی بانکی، عدم داشتن چک برگشتی و مواردی از این دست می باشد.
وام بانک اقتصاد نوین در چارچوب این طرح مناسب برای کسانی است که قصد سرمایه گذاری جهت خرید ملک یا کالا را ندارند و می خواهند با سپرده گذاری سرمایه خود در بانک و دریافت سود ماهیانه آن از تسهیلات بانکی برای بهبود وضعیت زندگی و کسب و کار خود استفاده کنند.
همچنین پدر و مادرهایی که قصد کمک مالی به فرزندان یا هر شخص از نزدیکان شان را دارند و بر توانایی بازپرداخت اقساط وام از سوی آن فرد اطمینان دارند می توانند با سپرده گذاری در بانک اقتصاد نوین ضمن بهره مندی از سود حساب سپرده، گره از کار نزدیکان خود هم باز کنند.
دریافت وام بانک پاسارگاد چه شرایطی دارد؟
وام بانک پاسارگاد که در چارچوب تسهیلات ارزان این بانک عرضه می شود می تواند به افراد حقیقی و هم افراد حقوقی تخصیص یابد. حداقل مبلغ در نظر گرفته شده برای این وام در مورد افراد حقیقی ۲۰ میلیون تومان و در مورد افراد حقوقی ۵۰ میلیون تومان می باشد. در مورد شرایط لازم برای دریافت وام بانک پاسارگاد لازم است بدانید که مشتریان این بانک متناسب با ضریب امتیاز خود و با احتساب حداقل مانده روزانه شان در حساب های کوتاه مدت و جاری خود می توانند از این وام بهره مند شوند.
کارمزد وام بانک پاسارگاد برای حساب های کوتاه مدت ۱۸ درصد و برای حساب های جاری می تواند از ۹ درصد تا ۱۸ درصد متغیر باشد. البته در مورد حساب های کوتاه مدت سود دریافتی مشتری بعد از مبادرت به دریافت وام در طول مدت زمان سرمایه گذاری به میزان ۱۰ درصد محاسبه می شود.
در کنار داشتن حساب جاری یا کوتاه مدت برای دریافت وام بانک پاسارگاد در چارچوب تسهیلات ارزان بایستی علاوه بر عرضه مدارک لازم، ضامن رسمی و یا وثیقه ای مقبول را هم نزد بانک ارائه نمایید. همینطور بانک در مرحله اعتبار سنجی مشتری مدارکی چون گواهی فعالیت صنفی مشخص، عدم داشتن چک برگشتی، سابقه بانکی مقبول، نداشتن تسهیلات معوقه و … را هم بررسی می کند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/08/28
14:06:13
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پاسخ پرسش های حقوقی خود در زمینه انواع وام را از ما بخواهید
نظر شما در مورد پاسخ پرسش های حقوقی خود در زمینه انواع وام را از ما بخواهید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲