با همت مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو صورت گرفت

صرفه جویی ارزی ۸۷ میلیون یورویی با تولید گیربكس شش سرعته در كشور

صرفه جویی ارزی ۸۷ میلیون یورویی با تولید گیربكس شش سرعته در كشور به گزارش حراج كن مدیرعامل شركت صنعتی نیرو محركه اظهار داشت: تولید گیربكس داخلی حدود 87 میلیون یورو صرفه جویی ارزی در ضمن چهار سال به دنبال خواهد داشت.به گزارش حراج کن به نقل از مهر به نقل از ایران خودرو، اسماعیل پور با اشاره به این که در پروسه طراحی و تولید گیربکس شش سرعته، بیش از ۱۳۵ قالب جدید با همکاری ۸۵ سازنده تولید شده، گفت: تولید گیربکس داخلی حدود ۸۷ میلیون یورو صرفه جویی ارزی در ضمن چهار سال به دنبال خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت صنعتی نیرو محرکه اضافه کرد: پروژه راهبردی طراحی و توسعه گیربکس های جدید برای خودرو های سواری در امتداد توسعه بومی سازی، به شرکت نیرو محرکه واگذار شد تا در کنار سایر سازندگان داخلی و با بهره بردن از شرکت های دانش بنیان، پروژه های جدید طراحی و تولید گیربکس در سطح تکنولوژی های روز دنیا در داخل کشور اجرا شود.
وی گفت: گیربکس شش دنده برای اولین بار بر روی محصول راناپلاس نصب و به بازار عرضه می شود و به تدریج بر روی محصولات دیگر ایران خودرو نیز تعبیه خواهد شد. تولید و داخلی سازی این گیربکس در وضعیت تحریمی کاری جهادی شمرده می شود.
مدیرعامل شرکت صنعتی نیرو محرکه با اشاره به اینکه در طراحی گیربکس شش دنده از تکنولوژی های روز استفاده شده، کاهش مصرف سوخت خصوصاً در سرعت های بالا، رانندگی در جاده ها و اتوبان ها، بهبود تعویض دنده و مطلوبیت بیشتر در رانندگی را از مزایای این گیربکس برشمرد.
وی اشاره کرد: بر پایه گیربکس شش سرعته، نوع نیمه اتوماتیک آن با نام تجاری ۶ AMT در دست توسعه است و تا اختتام امسال تولید آزمایشی آن آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت صنعتی نیرومحرکه اشاره کرد: برمبنای نقشه راه قوای محرکه، مقرر است ایران خودرو تا سال ۱۴۰۴ نیمی از محصولات تولیدی خودرا با گیربکس اتوماتیک و نیمی دیگر را با گیربکس دستی تولید و روانه بازار کند.


منبع:

1399/08/26
21:36:13
5.0 / 5
1052
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صرفه جویی ارزی ۸۷ میلیون یورویی با تولید گیربكس شش سرعته در كشور
نظر شما در مورد صرفه جویی ارزی ۸۷ میلیون یورویی با تولید گیربكس شش سرعته در كشور
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳