انواع حساب در فاركس

انواع حساب در فاركس حراج كن: بازار فاركس به مبادله ارزها در مقابل یكدیگر اختصاص پیدا كرده است؛ اما امروزه در كارگزاری فاركسر می توان دارایی های دیگری مانند فلزات گرانبها و یا حتی ارزها دیجیتال را هم مبادله كرد.


به گزارش حراج کن به نقل از مهر، امروزه بازار فارکس به یک موقعیت عالی برای سرمایه گذاری تبدیل گشته است. بوسیله سرمایه گذاری در بازار فارکس می توان به درآمدهای قابل توجه دلاری دست یافت و به همین دلیل، استقبال از آن در ایران هر روز افزایش می یابد. در فارکس، ارزهای کشورها در مقابل هم دیگر و به ازای نرخ برابری میانشان مبادله می شوند. اساس کسب درآمد در فارکس نیز، همین معامله های ارزی است.
بازار فارکس در اصل به مبادله ارزها در مقابل یکدیگر اختصاص پیدا کرده است؛ اما امروزه در کارگزاری فارکسر می توان دارایی های دیگری مانند فلزات گرانبها (طلا و نقره) یا حتی ارزها دیجیتال را هم مبادله کرد. بروکرهای فارکس امروزه دارایی های مختلفی را در پیش روی تریدرها قرار داده اند. مانند دارایی های قابل معامله در فارکس، حساب های فارکس نیز متنوع هستند. بروکرهای فارکس این امکان را به تریدرها داده اند که بتوانند حساب های مختلفی را باز کنند که هر یک از این حساب ها هم، خاصیت های خاصی دارند.
تریدرها باتوجه به اهدافی که در بازار فارکس داشته و تجربه ای که کسب کرده اند، یکی از انواع حساب های فارکسی را در کارگزاری فارکسر انتخاب نموده و با آن به معامله های ارزی خود مشغول می شوند. این که کدام نوع حساب برای فعالیت در فارکس مناسب تر است، باتوجه به اهداف و میزان ریسک پذیری هر شخص متفاوت می باشد. این تنوع در انواع حساب در فارکس باعث شده تا تریدرها انتخاب های بیشتری برای معامله در فارکس داشته باشند. در ادامه این مطلب مهم ترین انواع حساب در فارکس را بررسی نموده و خاصیت های هر یک از آنها را توضیح می دهیم.
حساب تمرینی فارکسر یا دمو
یکی از مهم ترین انواع حساب در فارکس که بسیار هم شناخته شده، حساب دمو فارکسر ۵ است. حساب دمو فارکسر ۵، حسابی است که تریدرها بوسیله آن می توانند به یادگیری و کسب تجربه می پردازند.
اولین گام در یادگیری فارکس، آشنایی و تسلط بر مفاهیم بازار فارکس است. بعد از آن، نوبت به باز کردن حساب دمو فارکسر ۵ می رسد. تریدرها در ابتدای مسیر خود تجربه بسیار اندکی داشته و تنها با تاکید بر دانش نظریه از فارکس نمی توانند در این بازار پر نوسان به موفقیت برسند. بنا بر این لازم است ابتدا به کسب تجربه پرداخته و اصول معامله کردن در فارکس را به صورت تجربی امتحان کنند.
این کار موجب می شود تا آنها دانش خودرا محک زده و از اندوخته های خود به صورت عملی و کاربردی استفاده کنند. هم چنین آنها قادر خواهند بود که استراتژی مناسب معاملاتی خودرا کشف و امتحان کنند. برای آن که تریدرهای تازه کار، بتوانند با خیال آسوده به تجربه اندوزی و یادگیری عملی بپردازند، حساب دمو فارکسر ۵ ایجاد می شود. در حساب دمو فارکسر ۵، معاملات با پول مجازی که از طرف کارگزاری فارکسر به تریدر اختصاص می یابد انجام می شوند. بدین سان برای معامله در حساب دمو فارکسر ۵، نیازی به سپرده اولیه نیست و هم چنین سود و زیان آن نیز واقعی نیست. حساب دمو فارکسر ۵ تنها برای یادگیری تریدرهای تازه کار نیست؛ خیلی از تریدرهای حرفه ای و با تجربه که سال ها مشغول ترید در فارکس بوده اند نیز از حساب دمو فارکسر ۵ استفاده می نمایند. همانطور که گفته شد، سود و زیان در حساب دمو فارکس ۵ با پول مجازی است و هیچ تاثیر واقعی ای ندارد؛ بنا بر این تریدرهای حرفه ای برای آزمودن استراتژی های خود از حساب دمو فارکسر ۵ استفاده می نمایند.
حساب معاملاتی واقعی یا استاندارد
یکی دیگر از انواع حساب در فارکس، حساب معاملاتی واقعی در فارکسر ۵ است. این نوع حساب ها با قراردادی میان بروکر فارکسر و تریدر ثبت می شوند و در آن باید مبلغی بعنوان سپرده معاملاتی از طرف تریدر به بانک تعیین شده از طرف بروکر فارکسر واریز بشود.
از طریق حساب های معاملاتی واقعی فارکسر که از طرف بروکرها ارائه می شوند می توان به انجام مبادلات ارزی و هم چنین مبادله با سایر دارایی ها پرداخت. در این نوع از حساب فارکس میزان کمیسیون و ضریب اهرمی که از طرف بروکر ارائه می شود اهمیت زیادی دارد.
حساب آموزشی فارکسر یا سنت فارکس
حساب سنت Cent فارکس، مربوط به حساب هایی است که با سپرده گذاری های اندک می توانند ایجاد بشوند. در این نوع از حساب های فارکس، بجای آن که حجم معاملاتی را بر حسب دلار بسنجیم، آنرا بر حسب سنت اندازه گیری می نماییم. مثلاً ۱۰ دلار سپرده به معنای ۱۰۰۰ سنت است. البته در طرف مقابل نیز بجای یورو، از سنت یورو و بجای پوند انگلیس، از پنس استفاده می شود.
حساب سنت فارکس یکی از انواع کاربردی حساب فارکس است که از جهاتی، به حساب دمو فارکس شباهت دارد. حساب سنت معمولاً با حداقل سپرده ۲۰۰ دلار قابل ایجاد است (این میزان به بروکر فارکس بستگی دارد) و می توان از آن برای معاملات با ریسک کم استفاده نمود.
کسانی که تجربه کمی در زمینه معاملات فارکس دارند یا تحمل زیان دیدن را ندارند می توانند با این حساب ها دست به معامله بزنند. هم چنین خیلی از تریدرهای با تجربه می توانند در فضای زنده و پویای بازار به امتحان کردن استراتژی ها و پیشنهادهای معاملاتی پرداخته و از این طریق بر دانش و تجربه معاملاتی خود، بدون زیان های چشم گیر، بیفزایند.
حساب ECN فارکس
کلمه ECN سرواژه عبارت Electronic Communication Network است. خود حساب های ECN که از طرف بروکرها ارائه می گردند، انواع مختلفی دارند. بطور کلی حساب ECN نوعی از حساب است که در آن قیمت های مختلف با شفافیت در اختیار تریدر قرار می گیرند. در این نوع حساب، بروکر قیمت های مختلف خرید و فروش را از منابع مختلفی مانند بانک، مارکت میکرها و… جمع آوری کرده و مجموعه ای از قیمت های خرید و فروش را به شما نمایش می دهند. بدین سان شما می توانید بهترین قیمت خرید و فروش را تشخیص داده و به همین دلیل به معامله بپردازید.
اگر از حساب ECN استفاده کنید، در هر لحظه با قیمت های خرید و فروش و سفارشات (Order) های موجود در بانک ها و مارکت میکرها و… مرتبط خواهید بود و می توانید بهترین قیمت ها را تشخیص بدهید. لازم به ذکر است در این نوع حساب فارکس اسپرد متغیر بوده و تحت تاثیر وضعیت هر جفت ارز در بازار نوسان می کند.
حساب معاملاتی تومان ایران IRT
این نوع حساب انحصاری نزد کارگزاری فارکسر قابل افتتاح می باشد. در این نوع حساب تریدر فارکس با واریز مبلغ ۸ میلیون تومان قادر به افتتاح حساب نزد کارگزاری فارکسر می باشد. کلیه سود و زیان ها به تومان ایران نمایش داده می شود و واریز و برداشت از حساب هم با تومان ایران انجام می شود. در این نوع حساب ها هیچگونه خطری از جهت تغییر نرخ برابری تومان ایران نسبت دیگر ارزها وجود ندارد و تغییر نرخ برابری عاملی برای از دست دادن سرمایه نخواهد شد. حداکثر ریسک در اینگونه حساب ها ۸ میلیون تومان هست.
جهت مشاهده انواع حساب های انحصاری درکارگزاری فارکسرهمانند حساب تومان ایران برای نخستین بار جهان، حساب طلای فیزیکی و حساب های بی نام بدون احراز هویت کافی هست به سایت کارگزاری فارکسر مراجعه کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/08/09
15:29:06
5.0 / 5
1166
تگهای خبر: آموزشی , ارز , اهدا , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انواع حساب در فاركس
نظر شما در مورد انواع حساب در فاركس
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴