واكنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ كارخانه سیمان

واكنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ كارخانه سیمان درپی انتقاد رئیس كمیته میراث شورای شهر تهران از طریق اندازی مجدد واحد شش كارخانه سیمان تهران همزمان با فصل سرما و افزایش غلظت آلاینده ها رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: این واحد فعال و از گذشته مجوزهای لازم را برای فعالیت دریافت كرده بود اما به علت انتشار آلایندگی، فعالیت آن به صورت موقت متوقف شده بود. حالا خروجی دودكش این كارخانه از استانداردهای مورد تایید محیط زیست برخوردار می باشد.زهره عبادتی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به توقف دو ساله واحد ۶ فعالیت کارخانه سیمان تهران اظهارکرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با پیگیری ها، شکایت ها و اخطاریه هایی فعالیت واحد ۶ این کارخانه را به دلیل قدیمی بودن و مشکلات در سیستم فیلتراسیون آن به مدت شش ماه متوقف کرد تا این واحد در جهت بهینه سازی سیستم فیلتراسیون جدید اقدامات لازم را انجام دهد البته کارخانه سیمان تهران تا دو سال فعالیت واحد شش را متوقف نگه داشت تا سیستم های فیلتراسیون جدید را نصب کند.

وی تصریح کرد: زمانی که فعالیت ها و خروجی دودکش هر واحد صنعتی در قالب استانداردهای محیط زیست باشد، فعالیت آن واحد در هر زمان یا فصلی از سال مشکلی ایجاد نمی کند البته در صورت تخطی واحدها و کارخانه ها از چارچوب های استاندارد محیط زیست و در شرایط اضطرار آلودگی هوا برپایه تشخیص کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا در خصوص ضرورت توقف فعالیت واحدهای مختلف از فعالیت تمام واحدهای آلاینده جلوگیری می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری درباره برنامه های گشت و پایش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از واحدها و کارخانه های صنعتی اظهار داشت: با عنایت به وسعت زیاد شهرستان ری و برخورداری آن از بافتی حدودا صنعتی، کارخانه های مختلفی همچون پالایشگاه ها، کارخانه های سیمان، شن و ماسه و صنایع نفتی در این شهرستان استقرار دارند. با این وجود گشت و پایش و نظارت بر واحدهای صنعتی به صورت روزانه انجام می شود بخصوص در شرایطی که آلودگی هوا و وارونگی دما اتفاق می افتد و پایش های شبانه روزی افزوده می شود. درپی این گشت و پایش ها اگر واحدی خارج از چارچوب استاندارد محیط زیست فعالیتی داشته باشد با آن واحد برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

عبادتی در انتها تصریح کرد: دودکش های برخی از صنایع بزرگ شهرستان ری به سیستم پایش هوشمند لحظه ای مجهز شده اند و ما می توانیم به صورت شبانه روزی خروجی دودکش این واحدها را از راه اینترنت نظارت و کنترل نماییم. کارخانه سیمان تهران هم یکی از واحدهایی است که خروجی دودکش آن به سیستم هوشمند پایش لحظه ای مجهز است.
1399/08/07
23:57:54
5.0 / 5
1256
تگهای خبر: صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد واكنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ كارخانه سیمان
نظر شما در مورد واكنش محیط زیست به اعتراض شورای شهر تهران به راه اندازی فاز ۶ كارخانه سیمان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳