استاندار تهران:

قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری در تهران مانع جهش تولید است

قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری در تهران مانع جهش تولید است استاندار تهران اظهار داشت: 54 درصد سپرده های بانك ها در كشور متعلق به شهروندان تهرانی است.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آیین افتتاح مرکز فوریت های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی اظهار داشت: امروز با شروع به کار این مرکز با نگاهی جدید مبتنی بر اقدام و عمل در عرصه رفع مشکلات تولید گام بر می داریم ؛در استان تهران البته پیش از افتتاح این مرکز روحیه پیگیری و رفع مشکلات واحدهای تولیدی حاکم بود و اثر بخشی این پیگیری کاهش نرخ بیکاری در سال های ۹۸ و ۹۹ بود.
وی ادامه داد: برخلاف سایر استانها هنوز در استان تهران یک نماینده واحد از طرف شورای هماهنگی بانکهای استان در جلسات حضور پیدا نمی کنند این در حالیست که میزان سپرده گذاری شهروندان استان تهران در بانکهای کشور ۵۴ درصد است اما متاسفانه متقاضیان که از طرف ستاد تسهیل برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی می گردند کمتر به نتیجه می رسند. قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر برای استان های البرز و سمنان معنایی ندارد اما در تهران با استقرار ۲۰ درصد صنایع کشور متاسفانه این قانون مانع جهش تولید است ولی باوجود کوشش های فراوان هنوز نتوانستیم این مشکل را برطرف نماییم.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران نیز اظهار داشت: بموقع نبودن حمایت های دولت از واحدهای تولیدی و روند زمانبر بوروکراسی های دست و پاگیر اداری یکی از مطالبات تولیدکنندگان در استان تهران است؛ افتتاح مرکز شبانه روزی فوریت های رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی در استان تهران تا حد زیادی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی در استان تهران را مرتفع می کند.

وی ادامه داد: برخی پیشنهادات درباب قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتر در تهران را به محیط زیست داده ایم و با جدیت پیگیر این مساله هستیم ؛ ۳۱۱۶ قطعه زمین راکد در شهرک های صنعتی استان که از سال ۶۰ واگذار شده بودند شناسایی شده و برخی متقاضیان این زمین را دریافت کرده بودند اما عملا فعالیت تولیدی و صنعتی در این مجموعه ها صورت نمی گرفت. ساماندهی مجتمع های صنفی با مصوبه شورای برنامه ریزی استان بوسیله اتحادیه ها در استان تهران را صورت دادیم.
منبع:

1399/08/06
12:11:21
5.0 / 5
1252
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری در تهران مانع جهش تولید است
نظر شما در مورد قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ كیلومتری در تهران مانع جهش تولید است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲