عضو كمیسیون عمران مجلس:

بانكها در پرداخت وام ودیعه مسكن حتی با دولت هماهنگ نیستند

بانكها در پرداخت وام ودیعه مسكن حتی با دولت هماهنگ نیستند به گزارش حراج كن عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: روند پرداخت وام ودیعه مسكن به خوبی پیش نمی رود و سبب شده تا خیلی از مستأجران نتوانند از این تسهیلات برای تقویت قدرت مالی خود استفاده كنند.به گزارش حراج کن به نقل از خانه ملت، رحمت الله فیروزی با انتقاد از عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران، اظهار داشت: متأسفانه با وجود برنامه دولت و وزارت راه و شهرسازی برای ارائه تسهیلات مذکور، پروسه پرداخت تسهیلات به مستأجران به خوبی صورت نمی گیرد.
نماینده مردم نطنز، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه در بحث ارائه تسهیلات ودیعه مسکن، بانک ها حتی با دولت برای پرداخت وام هماهنگ نیستند و این مسئله باعث شده که خیلی از متقاضیان نتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.
وی اظهار داشت: در چند سال اخیر قیمت اجاره به تبع بازار مسکن افزایش چند صد درصدی داشته، این مسئله به این علت است که با افزایش قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم، متقاضیان برای تامین مسکن خود به بازار اجاره هدایت می شوند، این مساله سبب می شود که تقاضا برای تامین مسکن اجاره ای بالا رفته و عرضه کم شود.
فیروزی اضافه کرد: کمبود مسکن اجاره ای زمینه افزایش قیمت ها در این عرصه شده است و متأسفانه خیلی از مستأجران توان مالی کافی برای تامین مسکن مورد نظرشان را ندارند، بدین جهت تسهیلات ودیعه مسکن می توانست قسمتی از نیازهای مالی مردم را جبران کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: بطور قطع باید بحث پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن را به سرعت پیگیری شود تا دولت با همراه کردن بانک ها، تسهیلات را به متقاضیان بیشتری پرداخت کند.


منبع:

1399/07/22
13:01:51
5.0 / 5
1063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد بانكها در پرداخت وام ودیعه مسكن حتی با دولت هماهنگ نیستند
نظر شما در مورد بانكها در پرداخت وام ودیعه مسكن حتی با دولت هماهنگ نیستند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳