یك عضو شورای شهر تهران:

ارزش ریالی املاك واگذار شده شهرداری در گزارش حسابرس معین نیست

ارزش ریالی املاك واگذار شده شهرداری در گزارش حسابرس معین نیست به گزارش حراج كن یك عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه حسابرس به ضرورت ستاندن مجوز از شورا برای واگذاری ها توجهی نكرده است اشاره كرد: ارزش ریالی املاك واگذار شده در گزارش حسابرس معلوم نیست.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در دویست و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر و در جریان بررسی گزارش حسابرس رسمی شورای اسلامی شهر تهران درباب حسابرسی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران برای سال مالی ۱۳۹۳، اظهار داشت: در متن اساسنامه قبلی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران عین متن بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ذکر شده اما اینکه املاک واگذاری جهت بهره برداری باید مجوز انجمن شهر را داشته باشد، حذف شده بود.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اعلان اینکه بر طبق تفویض اختیاری که به سازمان املاک صورت پذیرفته بود، این سازمان مبادرت به واگذاری ۱۹۰۴ یا به عبارت دیگر ۲۶۶۲ ملک کرده است، اضافه کرد: چگونه در گزارش حسابرس به این امر مهم و اساسی توجه و اشاره ای نشده است؟

وی افزود: باید مشخص شود که باتوجه به صراحت بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری که بر ستاندن مجوز از انجمن شهر تاکید شده، سازمان املاک و مستغلات شهرداری چگونه توانسته این املاک را واگذار کند؟ ارزش املاک واگذار شده چقدر است و این میزان چرا در گزارش حسابرس مشخص نیست؟ اگر تعداد این املاک به واحد تبدیل گردد، بگفته آقای محمدزاده رئیس سازمان املاک تعداد آنها به حدود ۴۰۰۰ واحد خواهد رسید. چگونه تعداد واحد به این بزرگی واگذار و نسبت به ضرورت دریافت مجوز از شورای شهر توجهی نشده است؟
منبع:

1399/07/20
14:22:48
5.0 / 5
1267
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ارزش ریالی املاك واگذار شده شهرداری در گزارش حسابرس معین نیست
نظر شما در مورد ارزش ریالی املاك واگذار شده شهرداری در گزارش حسابرس معین نیست
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵