توسعه گردشگری و اشتغالزایی در شرق تهران

توسعه گردشگری و اشتغالزایی در شرق تهران به گزارش حراج كن شهردارمنطقه 13 به مناسبت هفته تهران اظهار داشت: مجموعه اقدامات صورت گرفته در بوستان جنگلی سرخه حصار به توسعه گردشگری و اشتغالزایی در شرق تهران می انجامد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مرتضی رحمان زاده با اعلان اینکه در شرق تهران جایگاهی برای گردشگری وجود نداشت، گفت: بنا بر این تصمیم گرفته شد، نگاه ویژه ای به این منطقه شود، بدین سبب در منطقه سرخه حصار سرمایه گذاری صورت گرفت و در شورای اسلامی شهر تهران مصوبه ای به تصویب رسید و سرخه حصار بعنوان قطب گردشگری شرق تهران در نظر گرفته شد.

رحمان زاده از رونمایی دو پروژه جدید در آینده نزدیک آگاهی داد و اظهار نمود: نخستین پروژه بازار گل و گیاه است که بزرگترین پروژه بازار گل و گیاه در سطح تهران و حتی کشور است و دیگری پروژه بوم گردی است که موقعیتی را برای افراد فراهم می آورد که به آسانی ظرف مدت کوتاهی وارد ناحیه ای شوند که مشابه شمال کشور است و می توانند از انواع غذاهای محلی بهره ببرند.

شهردار منطقه ۱۳ و مجری طرح های گردشگری شرق تهران با اشاره به اینکه پروژه قطب گردشگری می تواند به اشتغال زایی کمک نماید، اشاره کرد: در زمینه اشتغال زایی ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر می توانند در بخش های مختلف به کار اشتغال داشته باشند و سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری به سودآوری برسند.

رحمان زاده از توسعه فضای سبز در آینده ای نزدیک آگاهی داد و اشاره کرد: ظرف یک دوره پنج ساله زمینه برای اشتغال زایی و فضای کسب و کار فراهم می شود و توسعه فضای سبز می تواند توسعه حوزه های زیست محیطی را به دنبال داشته باشد.

طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، رحمان زاده که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، درباب خاصیت های بوستان جنگلی سرخه حصار تصریح کرد: در بوستان جنگلی سرخه حصار، گونه های نادر گیاهی و جانوری یافت می شود وهمچنین بناهای تاریخی دوره قدیم در این منطقه وجود دارد و این ناحیه پذیرای توریستهای داخلی و خارجی است.
منبع:

1399/07/15
11:42:31
5.0 / 5
1634
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توسعه گردشگری و اشتغالزایی در شرق تهران
نظر شما در مورد توسعه گردشگری و اشتغالزایی در شرق تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴