در پاسخ به مهر اعلام شد

تامین ۵۰۰ هزارتن كنجاله سویا برای فصل پائیز

تامین ۵۰۰ هزارتن كنجاله سویا برای فصل پائیز مدیرعامل شركت پشتیبانی امور دام اظهار داشت: به دستور معاون اول رئیس جمهور این شركت مامور خرید، تامین و توزیع 500 هزار تن كنجاله سویا برای فصل پاییز شده است.


به گزارش حراج کن به نقل از مهر محمدرضا طلایی در نشستی خبری که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار داشت: به دستور معاون اول رئیس جمهور این شرکت مأمور خرید، تامین و توزیع ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا برای فصل پاییز شده است.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام توضیح داد: در جلسه امروز با معاون اول رئیس جمهور درباب بازار نهاده های دامی تصمیمات مهمی ستاندن و بر این اساس مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام بحث کمبود کنجاله سویا را برای سه ماهه سوم سال پیگیری کند.
طلایی افزود: بر این اساس از امروز شرکت پشتیبانی امور دام علاوه بر خریدهای قبلی ۵۰۰ هزار تن کنجاله سویا خریداری و توزیع خواهدنمود که همین امروز در مذاکره با شرکت های هندی حدود ۱۲۰ هزار تن آنرا خریداری کردیم که از اول اکتبر وارد کشور می شود.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اینکه در دوره قبلی شرکت پشتیبانی امور دام چه میزان کنجاله سویا خریداری کرد و اینکه چرا با وجود توزیع این نهادها توسط دولت طی حدود یک هفته گذشته قیمت آن در بازار تغییری نداشته است، اظهار داشت: خرید فعلی علاوه بر خریدهای قبلی است و ما در دوره قبل بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تن کنجاله سویا از کشورهای هند، برزیل و آرژانتین خریداری کردیم که تخلیه آن نیز شروع شده و قسمتی از کالا توزیع شده است.
طلایی اشاره کرد: اگر تغییری در بازار ایجاد نشده به سبب این است که در این عرصه با کسری مواجه بودیم و در ماههای مرداد و شهریور تنها ۵۵ درصد نیاز واحدهای تولیدی تامین شد. بدین سبب متعادل شدن قیمت زمان لازم دارد ضمن اینکه در حوزه توزیع نظارت بسیار دقیق انجام می شود.
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه نیاز کشور به کنجاله سویا ماهانه ۴۰۰ هزار تن است، افزود: از ۵۰۰ هزار تنی که مقرر شده ما خریداری کردیم ۱۲۰ هزار تن خرید شده و مابقی نیز طی روزهای آینده خریداری می شود و تمام تلاشمان را می نماییم که در سه ماهه دوم کسری در این عرصه نداشته باشیم.
وی با اعلان اینکه سهم ما در بازار نهاده ها ۲۰ درصد است اظهار داشت: با خریدهایی که دولت تصمیم گرفته شرکت پشتیبانی امور دام انجام دهد سهم این شرکت در بازار افزایش می یابد ضمن اینکه بخش خصوصی نیز کار خودرا انجام می دهد.

1399/06/27
00:40:35
5.0 / 5
1589
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تامین ۵۰۰ هزارتن كنجاله سویا برای فصل پائیز
نظر شما در مورد تامین ۵۰۰ هزارتن كنجاله سویا برای فصل پائیز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴