معاون شهردار تهران:

مدیریت پارك های جنگلی تهران به شهرداری سپرده شد

مدیریت پارك های جنگلی تهران به شهرداری سپرده شد حراج كن: معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، از واگذاری مدیریت پارك های جنگلی از سازمان جنگل ها و مراتع، به مدیریت شهری خبرداد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، عبدالحمید امامی با بیان این خبر در جلسه شورای مدیران از این اتفاق بعنوان یک رویداد مهم در دوره مدیریت شهری یاد کرد و اضافه کرد: به دنبال مذاکرات شهرداری تهران با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، تفاهم نامه همکاری میان این دو ارگان درباب واگذاری مدیریت پارک های جنگلی منعقد و در چارچوب تفاهم نامه ای در هفته جاری، بین شهردار تهران و وزیر وقت جهاد کشاورزی در سال گذشته، مدیریت پارک جنگلی سرخه حصار، تلو و مجموعاً 15 پارک به شهرداری تهران واگذار شد.
وی اظهار داشت: کاهش هزینه های غیرضروری و مدیریت بر هزینه ها یکی دیگر از سیاست های معاونت مالی و اقتصادی شهری شهرداری تهران شمرده می شود و بر طبق برنامه تنظیم شده تلاش ویژه ای در حوزه انضباط مالی صورت گرفته و برمبنای برنامه های تدوین شده عمل خواهیم کرد.
معاون شهردار تهران، در بخش دیگری از سخنان خود تاخیر در وصول بودجه غیرنقد شهرداری تهران را ناشی از زمان بر بودن مراحل به حساب نشاندن منابع حاصل از فروش املاک و زمین دانست و اضافه کرد: مشکلاتی دراین زمینه وجود دارد، اما این به معنای ضعف مدیریت جدید شهری در وصول بودجه غیرنقد نیست و به تعهداتی که در بودجه امسال شهرداری وجود دارد، عمل خواهد شد.
وی با اشاره به اولویت های این معاونت در سال 99 افزود: انضباط مالی، افزایش درآمد و ایجاد منابع درآمدهای جدید و پایدار، از مهم ترین اولویت های معاونت مالی امسال خواهد بود.
امامی با تاکید بر تعامل با سازمانها خصوصاً با نهادهای دولتی، اضافه کرد: در امتداد پیشبرد اهداف مدیریت شهری باید تلاش بیشتری برای تعامل هرچه بهتر با دستگاههای مربوطه صورت بگیرد.
معاون شهردار تهران، از جلب اعتماد و اطمینان مردم بعنوان مهم ترین اولویت مدیریت شهری نام برد و اضافه کرد: اعتمادآفرینی و جلب اعتماد مردم بزرگترین سرمایه های مدیریت هر حکومتی است که باید حفظ شود و استمرار پیدا کند.
وی با اشاره به بسته محرک اقتصادی افزود: انتشار ویروس کرونا، منجر به عدم تحقق درآمدی شهرداری تهران نیز شد که امیدواریم بسته محرک اقتصادی شهرداری، بتواند مشکل به وجود آمده ناشی از عدم تحقق درآمدهای شهرداری را بهبود ببخشد.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت مالی شهرداری تهران، وی با تاکید بر اهمیت درآمدهای پایدار افزود: درآمدهای پایدار یکی از درآمدهای قابل اتکاء برای شهرداری ها هستند که می توانند نقش بسیار سازنده ای در توسعه شهر داشته باشند.
منبع:

1399/06/26
11:19:56
5.0 / 5
1519
تگهای خبر: اقتصاد , اهدا , فروش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مدیریت پارك های جنگلی تهران به شهرداری سپرده شد
نظر شما در مورد مدیریت پارك های جنگلی تهران به شهرداری سپرده شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱