مدیركل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه خبر داد

كاهش28 درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران

كاهش28 درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران مدیركل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از كاهش ۲۸ درصدی صدور پروانه ساختمانی در ۵ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ اطلاع داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حامد سلیمی ضمن بیان این مطلب با تشریح آمار صدور پروانه در پنج ماه نخست سال جاری اظهار داشت: از آغاز فروردین تا آخر مردادماه سال جاری، ۲ هزار و ۸۸۲ مورد پروانه ساختمانی صادرشده است که این آمار در مدت مشابه سال قبل ۴هزار و ۷ مورد بوده است.
وی ادامه داد: از لحاظ متراژ ساخت وساز در پنج ماه اول سال جاری، مجوز ساخت حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار مترمربع صادر گردیده است؛ این در شرایطی است که سال قبل مجوز ساخت حدود ۴ میلیون و ۹۵۰ هزار مترمربع صادرشده بود که شاهد کاهش ۲۱ درصدی ساخت وساز از لحاظ متراژ هم هستیم.
سلیمی اظهار داشت: از تعداد پروانه های صادره در ۵ ماه نخست سال جاری، ۲۶۵۵ مورد در پهنه R (مسکونی) ۱۷۱ مورد در پهنه M (مختلط تجاری، اداری و مسکونی) و ۵۶ مورد در پهنه S (کار و فعالیت) قرار دارند.
وی ادامه داد: از مجموع پروانه های صادرشده پارسال هم ۳۷۲۰ مورد در پهنه مسکونی، ۲۲۹ مورد در پهنه مختلط و ۵۶ مورد در پهنه کار و فعالیت جای گرفته اند.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با اشاره به فراوانی صدور پروانه در ۲۲ منطقه اظهار داشت: در پنج ماه نخست سال ۹۹ بیشترین فراوانی صدور پروانه در منطقه ۱۵ با ۳۵۲ مورد، منطقه ۴ با ۲۴۳ مورد و منطقه ۱۴ با ۲۲۱مورد صورت گرفت؛ کم ترین میزان صدور پروانه هم به ترتیب در منطقه ۹ با ۴۱مورد، منطقه ۶ با ۷۴ مورد و منطقه ۳ با ۸۰ مورد صورت گرفت.
سلیمی بیان نمود: در پنج ماه اول سال ۹۸ هم بیشترین تعداد پروانه با ۳۷۶ مورد در منطقه ۴، ۳۳۶ مورد در منطقه ۱۵ و ۲۷۴ مورد در منطقه ۱۴ صادرشده بود، همینطور منطقه ۶ با ۶۱ مورد، منطقه ۱۲ با ۸۹ مورد و منطقه ۱۹ با ۹۳ مورد کم ترین میزان صدور پروانه در پنج ماه نخست سال قبل را ثبت کردند.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران در مورد فراوانی متراژ ساخت وساز در مناطق ۲۲گانه هم اظهار داشت: در ۵ ماه نخست سال مناطق۵، ۴ و ۱۵ مجوز بیشترین متراژ ساخت وساز را داشته و مناطق ۹، ۱۹ و ۱۶ مجوز کمترین متراژ ساخت وساز را گرفته اند، این در شرایطی است که در مدت مشابه سال قبل مناطق ۴، ۱ و ۱۵ بیشترین و مناطق ۹، ۱۹ و ۱۶ کمترین مجوز ساخت وساز را دریافت کرده اند.
بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، سلیمی تاکید کرد: آمار عرضه شده با عنایت به تنوع و تعداد املاک واقع در محدوده جغرافیایی مناطق ۲۲ گانه بوده و ملاک برتری و ارزشیابی مناطق ۲۲ گانه در صدور پروانه نیست.
منبع:

1399/06/20
11:23:29
5.0 / 5
1722
تگهای خبر: ارز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كاهش28 درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران
نظر شما در مورد كاهش28 درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳