رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور خبر داد

اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای كمك به شهرداری ها جهت توسعه مترو

اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای كمك به شهرداری ها جهت توسعه مترو حراج كن: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص 8500 میلیارد تومان كمك به شهرداری ها برای توسعه مترو در سال 99 آگاهی داد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محمد باقر نوبخت در مراسم آغاز عملیات اجرایی راه اندازی خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران اظهار داشت: تکمیل آنچه برای توسعه خط ۷ و آغاز خط ۱۰ با طول ۴۳ کیلومتر انجام شده می ارزد که مسئولان دولت برای تشکر از اینکه به مردم خوب تهران چنین خدمتی توسط مدیریت شهری ارائه می شود در این مراسم حضور پیدا می کردند اما حضور امروز من از طرف دولت عامل مشارکت در توسعه قطار شهری تهران است.
وی ادامه داد: دولت موظف است برای رفاه حال شهروندان در خطوط مترو مشارکت داشته باشد. سال قبل درخواستی وجود داشت تا ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ میلیارد تومان از طرف دولت به صورت اوراق مشارکت ارائه شود. خوشحالم اعلام کنم با همه مشکلات مالی کشور دولت به تعهد خود عمل کرد و در تبصره ۱۸ نیز سهم خودرا پرداخت کرد و باز هم آمادگی داریم در این عرصه کمک حال مدیریت شهری باشیم.
وی افزود: نماد سازندگی کشور هر چند که حضرت آیت الله رفسنجانی بود و ایشان از جمع ما رفتند اما نگاه بلند ایشان به توسعه کشور همچنان وجود دارد و خوشحالیم ریاست شورا همان راه را دنبال می کند. ما نیز این مسیر را دنبال می نماییم.
نوبخت اشاره کرد: ما در شهرهای دیگر همچون تبریز، مشهد، شیراز، اصفهان، البرز و... نیز همین مشارکت را ادامه داده ایم و تا آخرین ریال تعهد خودرا پرداخت خواهیم کرد. در سال ۹۹، ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای همکاری با شهرداری ها در امر مترو اختصاص داده شده است. اینکه تهران چه سهمی دارد، اساسا متناسب با برنامه ای که ارائه می کند خواهد بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه دولت روحانی به نام دولت ریل نامیده شده، اظهار داشت: این صفتی است که برای کارهای دولت اعلام شده، ۱۰ هزار و چند صد کیلومتر راه آهن در کشور تکمیل شده و دولت مرکز استان همدان را به شبکه سراسری وصل کرد. مرکز استان کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان نیز به شبکه سراسری متصل شدند. اینها همه گوشه هایی از فعالیت دولت ریلی است و حداقل ۱۹۰۰ کیلومتر نزدیک به ۲۰ درصد نیز امسال در حوزه ریلی تحویل داده خواهد شد که سزاوار ملت بزرگ و شریف ایران است.
وی اشاره کرد: در امتداد جهش تولید آمادگی داریم از همه ظرفیت های دولت در جهت تامین واگن برای خطوط ریلی کشور بهره بگیریم.
منبع:

1399/06/19
23:07:23
5.0 / 5
1671
تگهای خبر: ارز , پرداخت , تولید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای كمك به شهرداری ها جهت توسعه مترو
نظر شما در مورد اختصاص ۸۵۰۰ میلیارد تومان برای كمك به شهرداری ها جهت توسعه مترو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳