ثبت نام بیشتر از ۳۰۰ دانش آموز در آیین تجلیل از نوگلان حسینی

ثبت نام بیشتر از ۳۰۰ دانش آموز در آیین تجلیل از نوگلان حسینی مهلت ارسال آثار آیین تجلیل از «نوگلان حسینی» تا ۲۲ شهریور تمدید گردید. این برنامه سال جاری به علت شیوع كرونا در فضای مجازی برگزار می گردد و داوطلبان جهت شركت در این همایش هم از تهران و هم از سایر شهرهای كشور از راه ارسال ویدیو اقدام نمایند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حمید عسگری معاون آفرینش و اجرای فرهنگ سرای اندیشه ضمن اشاره به اهداف برگزاری آیین تجلیل از نوگلان حسینی، ترویج فرهنگ و نهضت حسینی در جامعه و تربیت مداحان و شاعران حضرت امام حسین(ع)، را از مهم ترین این اهداف برشمرد و اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۳۰۰ نفر نوجوان در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی و متوسطه ثبت نام کرده اند و با عنایت به درخواست های مکرر خانواده ها در خصوص اینکه مهلت ثبت نام تمدید شود، قرار بر این شد که تا روز ۲۲ شهریور روند ثبت نام ادامه پیدا کند.
معاون آفرینش و اجرای فرهنگ سرای اندیشه با اشاره به اینکه افراد ثبت نام کننده ساکن شهرهای مختلف کشورمان هستند، اضافه کرد: آیین تجلیل از نوگلان حسینی در سال های گذشته حضوری برگزار می شد، ولی سال جاری به علت شیوع کرونا قادر به برگزاری حضوری این آیین نیستیم؛ بنابراین بر خلاف سال های گذشته که شرکت کنندگان همه از تهران اقدام می کردند، سال جاری داوطلبان جهت شرکت در این همایش هم از تهران و هم از سایر شهرهای کشور از راه ارسال ویدیو به سایت www.nogolanhosseini.ir اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: این آیین همچون سال های گذشته، با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری شبکه قرآن و معارف، سازمان دانش آموزی شهر تهران، کانون مداحان و شاعران آیینی کشور در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می گردد.
عسگری پرهیز از انحراف نسبت به بیان حقایق واقعه کربلا را یکی دیگر از اهداف برگزاری آیین تجلیل از نوگلان حسینی و آشنایی شرکت کنندگان با حقایق و مصائب عاشورا عنوان نمود و اظهار داشت: شناسایی، حمایت و پرورش استعدادهای بالقوه ی مداحان نوجوان، تشویق و ترغیب نوجوانان خادم خاندان (ع) و پرورش مداحان طراز انقلاب اسلامی از اهداف و دغدغه های مهمی است که آنرا در چارچوب برگزاری آیین تجلیل از نوگلان حسینی دنبال می نماییم.
دبیر آیین تجلیل از نوگلان حسینی با عنایت به فعالیتهای گسترده فرهنگ سرای اندیشه در برگزاری هرچه باشکوه تر آیین تجلیل از نوگلان حسینی، خاطرنشان کرد: در واقع متولیانِ دغدغه مند حاضر در فرهنگ سرای اندیشه از تمام ظرفیت ها و فرصت های موجود در فضای مجازی به علت شیوع کرونا، بهره خواهند گرفت و تمام تلاش این است که این آیین همچون سال های گذشته به نحو احسن برگزار گردد.
بنا براعلام روابط عمومی سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران؛عسگری نقش و حضور مداحان و داوران صاحب سبک و پیشکسوت در این مراسم را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: حضور مداحان و داوران پیشکسوت در این برنامه ضمن انتقال تجربیات و نکات تخصصی، کمک قابل توجهی به آشنایی نوگلان حسینی با اخلاق و آداب صحیح خادمی و ذاکری خاندان عصمت و طهارت می کند.
منبع:

1399/06/18
10:02:13
5.0 / 5
1620
تگهای خبر: ارز , اهدا , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ثبت نام بیشتر از ۳۰۰ دانش آموز در آیین تجلیل از نوگلان حسینی
نظر شما در مورد ثبت نام بیشتر از ۳۰۰ دانش آموز در آیین تجلیل از نوگلان حسینی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳