مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

محصولات ایران خودرو با قوای محركه جدید به بازار می آید

محصولات ایران خودرو با قوای محركه جدید به بازار می آید به گزارش حراج كن مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: محصولات ایران خودرو با قوای محركه جدید به بازار می آید.


به گزارش حراج کن به نقل از مهر به نقل از ایکوپرس، نایب رییس مجلس شورای اسلامی به همراه تعدادی از نمایندگان با حضور در گروه صنعتی ایران خودرو از نزدیک با توانمندی و دستاوردهای این خودروساز در زمینه بومی سازی قطعات در همکاری با شرکت های دانش بنیان و طراحی و ساخت خودرو های جدید آشنا شدند. نمایندگان مجلس، همین طور از اولین گیربکس شش سرعته دستی و اتوماتیک ایرانی بازدید نمودند. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم مشهد و کلات و هیأت همراه در بازدید از خطوط تکمیل کاری محصولات و مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، در جریان آخرین طرح های توسعه ای و نوآوری های این گروه صنعتی قرار گرفتند. در این بازدید، نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بومی سازی قطعات صنعت خودروسازی کشور با به کارگیری توان قطعه سازان داخلی و شرکت های دانش بنیان، سبب کاهش قیمت تمام شده محصول نهایی، افزایش کیفیت و رضایتمندی مردم می شود. سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، بر لزوم حمایت دولت و مجلس از بومی سازی قطعات با فناوری پیشرفته اصرار کرد و اضافه کرد: توجه به ظرفیت و توان ساخت داخل، منجر به خودکفایی در صنعت خودرو می شود. وی اظهار داشت: در سال جهش تولید، توجه به تحقیق و توسعه، کاهش هزینه های سربار تولید، ارتقای کیفیت محصولات و توسعه صادرات و تولید خودرو با نشان ایرانی، توسعه و تعمیق ساخت داخل از اهداف اصلی صنعت خودروی کشور است. قاضی زاده هاشمی درباره شیوه فروش خودرو توسط خودروسازان، اشاره کرد: با عرضه خودرو در بورس و درنظر گرفتن مالیات برای مابه التفاوت قیمت بازار و کارخانه می توان زمینه واقعی سازی قیمت خودرو در بازار را فراهم نمود وی با اشاره به این که محصولات خودروسازان داخلی از نظر کیفیت قابل رقابت همتایان خارجی است، اشاره کرد: در حوزه طراحی داخلی سازی قطعات اقدامات خوبی انجام شده است. نایب رییس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تخصیص ارز و قانونگذاری در حوزه تامین تسهیلات مانند استمهال مالیات، بدهی و حل مشکل قیمت گذاری همچون درخواست خودرو سازان از مجلس است. این نماینده مردم در مجلس با اشاره به راهکار رفع مشکلات موجود در ثبت نام خودرو اشاره کرد: باید ثبت نام خودرو بدون محدودیت صورت گیرد. در ادامه این بازید، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: مطابق با نقشه راه موتور و قوای محرکه ایران خودرو، ارتقای موتورهای جاری، تولید موتور سه سیلندر و عرضه خودرو با گیربکس های جدید در سال جهش تولید در دستور کار قرار گرفته است. فرشاد مقیمی اضافه کرد: در این نقشه راه، تولید موتور EFپلاس که حداکثر ظرف یک سال آینده با نصب بر روی محصولات مورد نظر، به بازار خواهد آمد، هدف کاهش مصرف دست کم یک لیتری سوخت در هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش محقق خواهد شد. مقیمی، پروژه راهبردی دیگر ایران خودرو را توسعه موتور سه سیلندر عنوان نمود و اضافه کرد: تا آخر سال نمونه اولیه آن تولید خواهد شد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اشاره کرد: در نقشه راه توسعه قوای محرکه ایران خودرو، بومی سازی فناوری تولید گیربکس های دستی و اتوماتیک شش دنده ایرانی با هدف کاهش وابستگی و مصرف سوخت و پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان با همکاری مهندسان ایران خودرو و شرکت های دانش بنیان هدف گذاری شده و در حال اجراست.
وی اشاره کرد: تولید انبوه گیربکس شش سرعته دستی با ۹۵ درصد ساخت داخل از شهریورماه امسال آغاز خواهد شد که تجهیز محصولات ایران خودرو به این نوع گیربکس در مقایسه با گیربکس های پنج سرعته فعلی دست کم ۵. ۲ درصد کاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت.
مقیمی اشاره کرد: نمونه اولیه گیربکس نیمه اتوماتیک AMT نیز تا آخر امسال تولید خواهد شد. مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از آغاز طراحی و توسعه گیربکس DCT اتوماتیک در امسال آگاهی داد و اظهار داشت: طراحی و تولید گیربکس اتوماتیک با ساخت داخل بالا در دستور کار قرار دارد که در بازه زمانی دو ساله، تمام نیازهای مشتریان را پاسخ خواهیم داد. مقیمی با اشاره به حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و همین طور همدلی و همراهی قطعه سازان در تجاری سازی خودرو ها اظهار داشت: روزانه بطور متوسط سه هزار دستگاه خودرو دارای کسری قطعه را تکمیل و تحویل مشتریان می دهیم. گفتنی است، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان مجلس ضمن بازدید از کوشش های کارگران خطوط تکمیل کاری خودرو های دارای کسری قطعه، خودروی دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک را تست کردند.منبع:

1399/06/01
13:54:41
5.0 / 5
1951
تگهای خبر: ارز , اهدا , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد محصولات ایران خودرو با قوای محركه جدید به بازار می آید
نظر شما در مورد محصولات ایران خودرو با قوای محركه جدید به بازار می آید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵