پساب تصفیه خانه بهشت زهرا(س) فاقد ویروس كروناست

پساب تصفیه خانه بهشت زهرا(س) فاقد ویروس كروناست مشاور اداره كل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران اظهار داشت: به منظور بهینه سازی مصرف آب، تصفیه خانه بهشت زهرا(س) بازپیرایی شده و پساب خروجی آن برای پیشگیری از گسترش كرونا، وارد چاه جذبی می شود.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، حبیب الله فتاحی در وبینار بین المللی نتایج کووید ۱۹ بر مدیریت آب در کلانشهرها اظهار داشت: مقدار آب مصرفی در بهشت زهرای تهران برای شست وشوی هر جسد با عنایت به ضرورت بهینه سازی مصرف آب و همینطور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا باز بینی شده و تصفیه خانه بهشت زهرا(س) توسط شهرداری تهران و با کمک شرکت آب و فاضلاب تهران و همراهی سازمان بهشت زهرا(س) جهت حذف ویروس کووید-۱۹ بازطراحی شد.

وی ادامه داد: در تغییرات صورت گرفته میزان کلر در پساب خروجی به ppm ۲ افزایش یافته و این پساب وارد چاه جذبی می شود که این امر از گسترش بیماری در زمین ها و جنگل های اطراف جلوگیری می کند. طبق نتایج آزمایش های انجام شده، ویروس کووید- ۱۹در پساب تصفیه شده این تصفیه خانه وجود ندارد.

چندی قبل هم دکتر کرمی نژاد معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران ضمن بازدید از تصفیه خانه مجتمع عروجیان و سالن های تطهیر سازمان بهشت زهرا(س) اظهار داشت: خروجی پساب ناشی از تطهیر متوفیان کرونایی در سالن های تطهیر بهشت زهرا(س) بالاتر از حد استاندارد است و ۱۵ روز یکبار نمونه برداری و آزمایش می شود.

وی اظهار داشت: عملکرد تصفیه خانه سازمان بهشت زهرا(س) در خروجی سالن های تطهیر مطلوب ارزیابی می شود و پساب خروجی آن طبق استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست و حتی بالاتر از سطح استاندارد تأیید می شود.

معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران افزود: میزان کلرزنی و گندزدایی با کلر طبق سفارش های سازمان بهداشت جهانی عمل می شود و این تصفیه خانه به سیستم آنلاین(بر خط) متصل است که لحظه ای گزارشات این مرکز را برای کارشناسان و مدیران ارسال می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا، وی خاطرنشان کرد: هر ۱۵ روز یکبار هم به صورت حضوری کارشناسان و مدیران شرکت آب و فاضلاب تهران از این مرکز بازدید و نمونه برداری می کنند.
1399/05/31
21:05:16
5.0 / 5
1798
تگهای خبر: آنلاین , ارز , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پساب تصفیه خانه بهشت زهرا(س) فاقد ویروس كروناست
نظر شما در مورد پساب تصفیه خانه بهشت زهرا(س) فاقد ویروس كروناست
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵