از آموزش حسابداری تا شغل حسابداری

از آموزش حسابداری تا شغل حسابداری مشكلات مالی در موسسات و شركت ها از دلیلهای نیاز شدید به نیروهای حسابدار است، همین مورد سبب شده است كه رشته حسابداری به یكی از شغل های پر متقاضی تبدیل گردد.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، حسابداری به زبان ساده به مدلول فهم عملیات مالی سازمان و مهارت انجام ساز و کارهای مالی است. حسابداری را می توان در سه گروه اصلی همچون اطلاعات حسابداری مدیریتی، اطلاعات حسابداری عملیاتی و اطلاعات حسابداری مالی دسته بندی کرد.
در مجموع شاید تعریف های مختلفی در مورد حسابداری شنیده باشید، اما نکته حائز اهمیت در مورد حسابداری، لزوم وجود بخش حسابداری در سازمان های بزرگ و کوچک می باشد.
آموزش حسابداری
امروزه شرکت ها امور مالی خودرا در نرم افزارهای تخصصی مالی و حسابداری ثبت می کنند. به همین دلیل آموزش حسابداری و مهارت کار با نرم افزارهای مالی و حسابداری یکی از مسائل مهم برای کارشناسان، دانشجویان و فارغ التحصیلان این حوزه ها است. البته این روزها خیلی از دانشجویان حوزه های مدیریت، اقتصاد و صنایع نیز مشتاق یادگیری کار با نرم افزارهای حسابداری هستند تا به وابسته آموزش حسابداری در سازمان ها بعنوان کارشناس حسابدار یا کمک حسابدار استخدام شوند.
موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با هدف تقویت مهارت ها و ایجاد فرصت های بیشتر برای علاقه مندان به یادگیری مفاهیم و نرم افزارهای حسابداری، مبادرت به ارائه خدمات آموزشی کیفی نموده است تا افراد را جهت ورود به بازار کار همراهی نماید.

بازارکار حسابداری
فرصت های شغلی گسترده ای در بازارکار رشته حسابداری وجود دارد. مشکلات مالی در موسسات و شرکت ها از دلیلهای نیاز شدید به نیروهای حسابدار است. همین مورد سبب شده است که رشته حسابداری به یکی از شغل های پر متقاضی تبدیل گردد. وجود حسابدار در یک شرکت از بدو تاسیس تا زمان اختتام دادن به کارهای آن شرکت لازم و ضروری می باشد.
انجام امور مالیاتی شرکت ها نیز یکی از زیر شاخه های رشته گسترده حسابداری در بازار کار است. تمامی شرکت ها از موسسات کوچک تا کارخانه های بزرگ جهت تهیه اظهارنامه های مالیاتی خود به نیروی حسابداری نیاز دارند. محاسبه مالیات برمبنای تعیین مقدار سود شرکت ها صورت می پذیرد که تعیین محاسبه سود توسط یک حسابدار آشنا به امور مالی و مالیاتی مقدور است.
موسسه بمنظور پاسخگویی به نیاز استخدام کارجویان، دوره هایی را با عنوان بسته های ویژه بازارکار حسابداری با سه عنوان بسته پرورش کمک حسابدار، بسته پرورش کارشناس حسابدار و بسته حسابدار بهای تمام شده طراحی نموده است.
موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در تلاش است تا با اتصال کارجو به کارفرما، روند جذب و استخدام را هم برای افراد متخصص و آشنا به مهارت نرم افزارهای حسابداری و هم برای شرکت های جویای افراد حرفه ای تسهیل کند.
فراگیران بسته های ویژه بازارکار، بعد از اتمام موفقیت آمیز دوره با ثبت رزومه خود بر روی سایت به مشتریان شرکت همکاران سیستم که شامل جامعه ای ۶۱۰۰۰ نفری هستند جهت انجام مصاحبه شغلی معرفی می گردند. فراگیران با گذراندن دوره های جامع بازارکار حسابداری، فوت و فن کار را بعنوان یک کارشناس حسابدار و یا کمک حسابدار یاد می گیرند و برای خودشان فرصت شغلی معتبری می سازند.
آموزش حسابداری از راه دور
منظور از آموزش حسابداری ازراه دور همان آموزش غیرحضوری است. در این نوع از آموزش دیگر لازم نیست که افراد در ساعت و مکان خاصی در کلاس های حضوری شرکت نمایند.
با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، این روزها کلاس های غیرحضوری به سبب صرفه جویی در زمان و هزینه و به جهت حفظ سلامتی افراد مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است. در همین راستا موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم در تلاش بوده تا تمامی دوره ها و سرفصل های آموزشی خودرا در چارچوب آموزش های الکترونیکی و آنلاین نیز برای علاقمندان به یادگیری در حوزه حسابداری و مالی را فراهم آورد.
آموزش های غیرحضوری موسسه قابل دسترسی برای تمامی علاقه مندان به آموزش های حسابداری در سراسر دنیاست. افراد می توانند بدون هیچ محدودیتی از شهر و کشور محل زندگی خود در دوره های غیرحضوری شرکت کنند.

گستردگی رشته حسابداری
همانطور که اشاره کردیم رشته حسابداری دارای گستردگی بسیاری است. فارغ التحصیلان و علاقه مندان به این رشته می توانند در هر یک از شاخه هایی که در ادامه ذکر شده است، مشغول به کار شوند.
حسابداری مالی: افراد امکان فعالیت در کلیه شرکت ها و موسسات غیرانتفاعی و تجاری را خواهند داشت.
حسابداری مالیاتی: افراد فعال در این رشته می توانند در ادارات دارایی فعالیت داشته باشند.
حسابداری صنعتی: امکان فعالیت در شرکت های تولیدی و واحدهای صنعتی برای افراد در این رشته وجود دارد.
حسابداری بانک: در این رشته افراد می توانند در تمامی شعبه های بانک و سرپرستی آن مشغول به کار شوند.
حسابداری بیمه: در این رشته افراد امکان فعالیت در کلیه موسسات بیمه را خواهند داشت.
حسابداری دولتی: در این رشته افراد می توانند در همه اداره های دولتی و سازمان ها، بعنوان حسابدار مشغول به کار شوند.
تمامی موارد نام برده شده از زیرشاخه های رشته حسابداری می باشد که افراد باتوجه به علاقه مندی خود می توانند در هر یک از این شاخه ها مشغول به کار شوند.
دسته بندی شغل حسابداری
* کمک حسابدار
* کارشناس حسابدار
* حسابدار تمام وقت
* حسابدار پاره وقت
* سرپرست حسابداری
* مدیرمالی
* حسابدار مستقل
* شرکت خدمات حسابداری
* مشاوره مالیاتی
* خدمات مالیاتی
* کنترل داخلی واحد حسابداری
* وکیل مالیاتی
* مدرس حسابداری
نحوه پیشرفت در شغل حسابداری
پیشرفت در هر شغلی و به خصوص شغل حسابداری در گرو مطالعه به روز در مورد آن حوزه است. موسسه پژوهش و آموزش همکاران سیستم با هدف تقویت دانش و مهارت آموزی فراگیران محصولات آموزشی متنوع حسابداری را به علاقه مندان بازارکار حسابداری ارائه می کند.
اگر مشتاق آموزش حسابداری و تقویت مهارت های خود می باشید به سایت education.systemgroup.net مراجعه فرمایید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/05/12
14:50:00
5.0 / 5
2012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد از آموزش حسابداری تا شغل حسابداری
نظر شما در مورد از آموزش حسابداری تا شغل حسابداری
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱