در ۴ ماه ابتدایی امسال نسبت به ۴ ماهه ۹۸؛

تعداد معاملات مسكن ۵۰ درصد كم شد

تعداد معاملات مسكن ۵۰ درصد كم شد به گزارش حراج كن بر مبنای آمار اعلامی بانك مركزی در ۴ ماه ابتدایی سال جاری تعداد معاملات مسكن حدود ۵۰ درصد كاهش و متوسط قیمت هر متر واحد مسكونی هم رشد ۴۲.۶ درصدی داشته است.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیر ماه سال جاری را اعلام نمود که بر این اساس ۱۴ هزار واحد مسکونی در این ماه معامله شد که نسبت به تیر ماه سال قبل ۱۹۳.۳ درصد افزایش داشته است.
این بانک متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در تهران را در ماه گذشته ۲۰ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام نمود که نسبت به تیر ماه سال قبل ۵۶.۶ درصد رشد داشته است.
بانک مرکزی می افزاید: سهم واحدهای تا ۵ سال ساخت از ۱۴ هزار و ۴۷ فقره واحد مسکونی معامله شده در تیر ماه ۳۸.۶ درصد بوده که در مقایسه با تیر ماه سال قبل ۱.۶ درصد کاهش داشته است.
همچنین متوسط قیمت مذکور نسبت به ماه گذشته ۱۰.۴ درصد رشد داشته و در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بالاترین قیمت هر متر واحد مسکونی به منطقه یک با ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و کمترین قیمت به منطقه ۱۸ با ۹ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان اختصاص داشته است که نسبت به تیر ماه سال قبل به ترتیب ۵۱.۸ و ۵۸.۲ درصد افزایش داشته است.
بر اساس اعلام بانک مرکزی در چهار ماهه نخست سالجاری ۳۷ هزار و ۳۷۸ فقره معامله واحد مسکونی به ثبت رسیده که نسبت به ۴ ماهه سال ۹۸ رشد منفی ۴۹.۹ درصدی را نشان داده است. این در شرایطی است که در چهار ماه ابتدای سال جاری متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۸ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان بود در حالیکه این شاخص در ۴ ماهه ابتدایی سال قبل ۱۰ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان برآورد شده است که سالجاری نسبت به سال قبل افزایش ۴۲.۶ درصدی را نشان داده است.
همچنین بانک مرکزی تحولات اجاره بهای مسکن در تیر ماه سال جاری را اعلام نمود و اضافه کرد: شاخص کرایه مسکن اجاره ای در تهران در تیر ماه ۲۷.۶ درصد نسبت به تیر ماه سال قبل رشد داشته است ضمن اینکه این شاخص در سرتاسر کشور در تیر ماه سال جاری در مقایسه با چهارمین ماه سال قبل رشد ۳۱ درصدی را نشان داده است.

1399/05/09
11:48:22
5.0 / 5
2163
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تعداد معاملات مسكن ۵۰ درصد كم شد
نظر شما در مورد تعداد معاملات مسكن ۵۰ درصد كم شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳