معاون استاندار تهران تاكید كرد:

انتقال آرادكوه تا آخر دولت بعید است

انتقال آرادكوه تا آخر دولت بعید است معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به حجم گسترده تولید زباله شهر تهران و شاخصهای زیاد برای مكان یابی محل جدید مجموعه آرادكوه، انتقال آنرا تا آخر دولت فعلی بعید دانست.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره انتقال مجموعه آرادکوه از محل فعلی اظهار داشت: یکی از دستور جلسات کارگروه پسماند استان تهران که با حضور استاندار تهران مورد بررسی قرار گرفت همین مبحث انتقال مجموعه آرادکوه بود که مقرر شد شهرداری تهران مکلف شود برای بحث انتقال آرادکوه مطالعه ای را انجام دهد.

وی ادامه داد: البته مطالعه ای را پیش تر انجام داده بود که بیشتر وضع موجود آرادکوه را بررسی نموده بودند؛ البته در این مجموعه دو مساله حائز اهمیت می باشد نخست ساماندهی آرادکوه که مجموعه ای با چند دهه قدمت است و مدتها زباله تهران در آن دفن شده و احتیاج به ساماندهی دارد و در مرحله بعد هم بررسی انتقال آن به خارج از محدوده فعلی است.

معاون استاندار تهران افزود: شهرداری تهران باید این مطالعه را انجام دهد و مکان یابی برای محل جدید را در دستور کار قرار دهد که در این راستا مشاور خارجی گرفته شده و در فاز اول این مطالعه انجام شده که باید فاز دوم آن هم تا آخر سال یعنی فرصتی که به شهرداری داده شده به پایان برسد و نتیجه مطالعات به کارگروه پسماند استان تهران عرضه شود.
وی تصریح کرد: به نظر نمی رسد با عنایت به حجم گسترده زباله شهر تهران و انبوه شاخص هایی که برای مکان یابی محل جدید باید در نظر گرفته شود تا آخر دولت بحث انتقال این مجموعه صورت گیرد. این کار پروژه عظیمی است و باید حجم زباله تهران و شاخصهای زیادی برای این کار در نظر گرفته شود.
تقی زاده اضافه کرد: بر مبنای بررسی های انجام شده سهمی از بوی نامطبوع تهران در راه فرودگاه مربوط به این مجموعه دانسته شده بنابراین به لحاظ زیست محیطی هم این کار از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
منبع:

1399/05/07
15:16:33
5.0 / 5
2192
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد انتقال آرادكوه تا آخر دولت بعید است
نظر شما در مورد انتقال آرادكوه تا آخر دولت بعید است
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵