اسب تركمن حراج شد

اسب تركمن حراج شد به گزارش حراج كن، به نقل از ایرنا اولین جشنواره حراج اسب های تركمن در شهر تهران برگزار می گردد.


نخستین جشنواره حراج اسب تركمن پایتخت با رویكرد توسعه صنعت اسب و ورزش های سواركاری امروز- پنجشنبه در باشگاه سواركاری نوروز آباد تهران برگزار می شود
سهیل یوسف نیا مسئول برگزاری این جشنواره گفت: فدراسیون سواركاری ایران برای نخستین بار در سال گذشته مسابقات زیبابی اسب تركمن را با حضور داوران بین المللی دارای رده جهانی به قضاوت گذاشت كه این امر منجرشد تا شرایط برپایی حراج این نوع اسب در كشور فراهم شود.
یوسف نیا افزود كه كمیته زیبایی فدراسیون سواركاری نیز در اردیبهشت ماه امسال مسابقات اسب تركمن را در بجنورد و صوفیان گنبد برگزار كرد و به موازت تولید این اسب با موافقت فدراسیون سواركاری تصمیم گرفته شد تا زمینه برای ایجاد بازار فروش این اسب در ایران فراهم شود.
مدیرمسئول مجله تخصصی دنیای اسب،گفت: به همین منظور با بیش از 13 سال حضور مستمر در صنعت اسب ایران این جشنواره در ادامه روند فرهنگ سازی با رویكرد توسعه صنعت اسب و ورزش های سواركاری ،حمایت از تولیدكنندگان و پرورش دهندگان نژادهای مختلف و با نظارت فدراسیون سواركاری در باشگاه نوروز آباد تهران برپا می شود.
رئیس سابق كمیته برگزار كننده جشنواره اسب فدراسیون سواركاری اضافه كرد كه در ممالك صاحب نام در زمینه ِاسب ، فعالان این حوزه به موازات تولید و پرورش نژادهای اسب با ایجاد بازارهای تخصصی سالم باعث ارتقا فرهنگ و اقتصاد اسب های پایه بومی كشورخود می شوند .
یوسف نیا گفت: 30 اسب شناسنامه دار با تایید معاونت فنی فدراسیون سواركاری ساعت 18امروز در باشگاه سواركاری نوروز آباد به حراج گذاشته می شود.
1396/04/15
14:38:52
5.0 / 5
5284
تگهای خبر: حراج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اسب تركمن حراج شد
نظر شما در مورد اسب تركمن حراج شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱