وزیر راه و شهرسازی:

رقم وام ودیعه مستاجران را بانك مركزی اعلام می كند

رقم وام ودیعه مستاجران را بانك مركزی اعلام می كند وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مبلغ وام ودیعه اجاره مسكن را بانك مركزی بعد از توافق با بانك های عامل اعلام خواهدنمود.به گزارش حراج کن به نقل از مهر، محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران برای راه اندازی ۲۰ هزار مسکن جامعه ایثارگری با اعلان اینکه برای ایثارگران قانون مشخص داریم و تفاهم نامه امروز برای ایجاد وحدت رویه و تهیه شیوه نامه مسکن ایثارگران به امضا رسید، اظهار داشت: تا اختتام دولت ۲۰ هزار ایثارگر را صاحب مسکن می نماییم همین طور این امکان نیز وجود دارد که زمین به صورت گروهی در اختیار آنها قرار داده شده و خود ایثارگران به ساخت و ساز اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: فهرست اولویت شهر و خانوارهای مشمول مشخص شده که بنیاد شهید آنرا در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می دهد.
وی درباره کارت اعتباری مصالح ساختمانی گفت: سازوکار این کار اجرایی شده و در راه فعال تر شدن قرار دارد. هم اکنون موضوع سیمان و فولاد مطرح است که عرضه سیمان به سبب بالا بودن تولید آن مناسب می باشد. فولاد نیز در بورس کالا عرضه می شود.
وزیر راه و شهرسازی درباب وام ودیعه مستأجران اشاره کرد: این وام به کسانی داده می شود که قرارداد رسمی ثبت شده با موجر داشته و کد رهگیری گرفته باشند. همین طور واحد مسکونی آنها در تهران حداکثر ۷۵ و در دیگر شهرها ۹۰ متر باشد.
وی درباره رقم وام ودیعه اجاره مسکن گفت: رقم این وام پس از اعلام بانک مرکزی اعلام خواهد شد. این بانک با بانکهای عامل باید منابع و شیوه پرداخت آنرا توافق کنند البته ما پیشنهاداتی درباب رقم این وام به بانک مرکزی ارائه کرده ایم.

1399/04/21
22:07:08
5.0 / 5
2373
تگهای خبر: بانك , بورس , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد رقم وام ودیعه مستاجران را بانك مركزی اعلام می كند
نظر شما در مورد رقم وام ودیعه مستاجران را بانك مركزی اعلام می كند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵