لزوم اختصاص ردیف بودجه مشخص برای تقویت كارهای زنان و خانواده

لزوم اختصاص ردیف بودجه مشخص برای تقویت كارهای زنان و خانواده به گزارش حراج كن مشاور وزیر كشور در امور زنان و خانواده با تاكید بر اینكه زنان ظرفیت بزرگی در توسعه كشور محسوب می شوند؛ اظهار داشت: نیاز است ردیف بودجه ای مشخص برای حوزه زنان و خانواده جهت تقویت فعالیت هایشان در كشور درنظر گرفته شود.به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، فریبا نظری در نشست مدیران ارشد وزارت کشور با معاون اول ریاست جمهوری که عصر روز چهارشنبه ( ۱۸ تیرماه) در وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به بخشنامه صادر شده از طرف دکتر جهانگیری در خصوص اختصاص یافتن ۳۰ درصد پست های مدیریتی به زنان در سراسر کشور اظهار داشت: وزارت کشور رشد ۱۰۰ درصدی در حوزه انتصاب مدیران زن داشته است.

مشاور وزیر کشور با اشاره به اینکه ۱۶ معاون استاندار زن در ۱۵ استان کشور منصوب شده اند، اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان دو معاون استاندار زن منصوب شده است.

نظری با تاکید بر اینکه این مهم با شجاعت و اقتدار وزیر کشور انجام گرفته است، اظهار داشت: کادرپروری خوبی در حوزه مدیران زنان در مجموعه وزارت کشور انجام گرفته است که امید داریم از این ظرفیت ها در سایر مجموعه ها هم استفاده گردد.

وی در این خصوص اظهار داشت: طی سال ۹۷ تا امروز، حدود ۷۰ مدیر کل، ۱۰۰ معاون مدیرکل، ۵۵ بخشدار، ۶۵ معاون فرماندار، ۳ فرماندار زن در همه استان های کشور مشغول به کار هستند.

مشاور وزیر در امور بانوان و خانواده در ادامه به حضور ۲۵۰۰ دهیار زن از مجموع ۳۷ هزار دهیار در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: با آین امار می توانیم بگوییم که در هر استان کشور، حضور زنان را در کسوت های ارشد مدیریتی به صورت معاون استاندار، یا معاون فرماندار و بخشدار شاهد می باشیم.

نظری اشاره کرد: در سال ۹۷ با دستور ویژه وزیر کشور برای اولین بار در دولت دوازدهم، مدیران کل دفاتر زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور، عضو شورای توسعه و برنامه ریزی استانداری و ستاد بحران شده اند و در شورای معاونان استانداری هم دعوت می شوند.

وی در این خصوص اظهار داشت: این مساله برای تبادل و انتقال مسائل زنان و خانواده در سطح استانها مفید و لازم است و نتیجه شرکت مدیران زنان در ستاد بحران را در سیل سال قبل و کرونای امسال شاهد می باشیم.

به گزارش وزارت کشور نظری با اشاره به اینکه از شروع اسفند تا امروز با مشارکت ۱۸۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه زنان، خانواده و کودکان که با مدیریت و راهبردی دفاتر زنان و خانواده استانداری ها انجام شده است، حدود 8000 زن سرپرست خانوار، 30 میلیون ماسک و گان را در کشور تولید کردند که اقدامی بزرگ در کشور شمرده می شود و لازم است که ردیف اعتباری مستقل برای حوزه زنان و خانواده در سال آینده دیده شود.
1399/04/20
13:50:30
5.0 / 5
2370
تگهای خبر: تولید , شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد لزوم اختصاص ردیف بودجه مشخص برای تقویت كارهای زنان و خانواده
نظر شما در مورد لزوم اختصاص ردیف بودجه مشخص برای تقویت كارهای زنان و خانواده
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳