مناف هاشمی عنوان كرد

شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران

شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از شناسایی تنها 200 اتوبوس در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: اگر در خرید آنها تعلل نماییم سایر شهرداری ها كه در حال رایزنی هستند آنها را می خرند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، مناف هاشمی بامداد امروز در دفاع از لایحه پیشنهادی شهرداری تهران برای خرید ۱۲۰ دستگاه اتوبوس و افزایش اختیارات مالی شهردار اظهار داشت: ما در این دو ماه که از مسئولیت بنده در معاونت حمل و نقل می گذرد همکاری تنگاتنگی با کمیسیون حمل و نقل داشتیم اما به سبب اهمیت این لایحه دو فوریتی و تمرکز بر روی برگزاری جلسات نتوانستیم درخواستی برای حضور در شورا و دیدار با اعضا داشته باشیم.
وی با بیان این که بامداد امروز برای نخستین بار در تاریخ شهرداری تهران مجمع اتوبوسرانی با حضور شهردار تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما در لایحه پیشنهادی درخواست کردیم که سقف معاملات مالی شهردار تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان افزایش داشته باشد تا بتوانیم علاوه بر ایران خودرو با مابقی شرکت های خصوصی خودروسازان و در مورد ورود اتوبوس خارجی با کمک بخش خصوصی رایزنی نماییم.
وی در تشریح ردیف های مالی برای تامین اتوبوس اظهار داشت: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان در بودجه ردیف مالی داریم و همین طور از محل اعتبارات غیر نقد می توانیم در حد اختیارات شهرداری ۷ هزار میلیارد تومان جابجا نماییم و این در حالیست که ما رایزنی را با بانک رفاه برای عاملیت اوراق مشارکت آغاز کردیم که می توان از این محل ۵۰۰ میلیارد تومان دیگر زنده کرد.
مناف هاشمی با بیان این که نکته دیگر این است که به دنبال توافق شهردار تهران با نوبخت دولت قبول کرده است که ۴۰ درصد قیمت، ۱۲۰ اتوبوس و ۱۳۰ مینی بوسی که ثبت سفارش کردیم را پرداخت کنند، اظهار داشت: ما از همه مسیرها برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده می نماییم و پس از یک دوره هفت الی هشت ساله، امسال اراده کردیم که یکهزار اتوبوس داشته باشیم که در فاز اول می توانیم ۱۲۰ دستگاه اتوبوس بخریم.
وی با بیان این که باید اعلام کنم که فقط در ۱۱ کارخانه اتوبوس سازی ایران، تنها ۱۲۰ اتوبوس وجود دارد که البته ۸۰ اتوبوس دیگر نیز شناسایی کرده و در حال رایزنی هستیم اظهار داشت: امسال فقط در ایران ۲۰۰ دستگاه اتوبوس وجود دارد که همه شهرداری ها در حال رایزنی هستند و اگر تعلل نماییم این اتوبوس ها را نیز می برند.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی به شوخی خطاب به سالاری اظهار داشت: اگر سالاری بگذارد که آن نیم طبقه ساخته شود می توان ۹۰ درصد اعتبارات دولتی را زنده کرد.
سالاری نیز خطاب به هاشمی اظهار داشت: گردن من نیندازید که هاشمی در پاسخ اظهار داشت: اتوبوس برای تهران به نیم طبقه می ارزد.1399/04/17
14:06:07
5.0 / 5
2377
تگهای خبر: ارز , بانك , برند , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران
نظر شما در مورد شناسایی ۲۰۰ اتوبوس نو در ایران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵