برخورد با رانندگان اتوبوسی كه از ماسك استفاده نمی كنند

برخورد با رانندگان اتوبوسی كه از ماسك استفاده نمی كنند به گزارش حراج كن مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی های شهرهای كشور با بیان شماره پیامك ۳۰۰۰۸۴۰۰ از برخورد با رانندگانی كه از ماسك استفاده نمی كنند اطلاع داد.


محسن مسلم خانی در گفتگو با ایسنا، در تشریح اجبار استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اظهار داشت: با عنایت به مصوبه ستاد ملی کرونا و دستور رئیس جمهور بخشنامه ای به سازمان های حمل و نقل کشور ارسال شده که برپایه آن تمامی مسافرینی که از حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، تاکسی و مترو استفاده می نمایند ملزم به استفاده از ماسک هستند.
وی ادامه داد: رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی باید حتما از ماسک استفاده کنند و از طرفی هم اکنون بخشی از کابین رانندگان اتوبوس از سایر بخش ها جداست و ایزوله شده و در مابقی اتوبوسرانی ها ظرف روزهای آینده کابین راننده از سایر بخش های اتوبوس جدا خواهد شد.
مدیر عامل اتحادیه اتوبوسرانی های شهری کشور در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد ضمانت اجرای این طرح هم اظهار داشت: شماره پیامک ۳۰۰۰۸۴۰۰ آماده دریافت گزارشات مردمی در مورد عدم استفاده رانندگان از ماسک است. در حقیقت شهروندان می تواند از راه این شماره پیامک پلاک اتوبوس مورد نظر که راننده آن از ماسک استفاده نمی کنند به همراه زمان و مکان پیامک کنند تا همکاران ما در سریعترین زمان ممکن ضمن بررسی مبحث برخورد لازم را انجام دهند.
وی تصریح کرد: همکاران ما در بخش های اتوبوسرانی باید از گرفتن پول نقد اجتناب کنند و شهروندان حتما کرایه اتوبوس را از راه کارت های بانکی و یا آپ های بانکی پرداخت کنند و از رد وبدل کردن اسکناس جدا اجتناب کنند.
مسلم خانی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره تفاهم نامه تولید ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس هم اظهار داشت: هم اکنون حدودا در کل کشور ناوگان اتوبوسرانی با کمبود زیادی مواجه می باشد که این کمبود در کلانشهرها محسوستر است بر همین مبنا تفاهم نامه ای با شرکت عقاب افشان منعقد شد که در جهت آن دو هزار دستگاه اتوبوس، هزار دستگاه مینی بوس و دو هزار شاسی اتوبوس تولید و برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به شهرهای مختلف تحویل داده خواهد شد البته اولویت تحویل برای نوسازی ناوگان با کلانشهرها بخصوص تهران است.
وی افزود: ۲۰۰۰ شاسی برای شرکت های همکار توسط این شرکت تولید می شود تا کابین ها روی آنها سوار و اتوبوس های جدید تولید شود. پیشبینی می نماییم ظرف یک سال آینده این اتوبوسها به ناوگان اتوبوسرانی شهرها تزریق شود. همینطور امیدواریم با شرکت های دیگر هم تفاهم نامه های مشابهی منعقد نماییم.
منبع:

1399/04/15
18:05:17
5.0 / 5
2507
تگهای خبر: بانك , پرداخت , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد برخورد با رانندگان اتوبوسی كه از ماسك استفاده نمی كنند
نظر شما در مورد برخورد با رانندگان اتوبوسی كه از ماسك استفاده نمی كنند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴