در گفت وگو با حراج كن اعلام شد

صدور اخطاریه برای ۵۷ بیمارستان پایتخت

صدور اخطاریه برای ۵۷ بیمارستان پایتخت به گزارش حراج كن رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران ضمن بیان اینكه شهرداری برنامه ریزی های خوبی برای مدیریت پسماند كرده است، اظهار داشت: هنوز طرح جامع مدیریت پسماند از طرف شهرداری ارائه نشده و این یكی از اشكالات اساسی ما در حوزه مدیریت پسماند شهر تهران است.فاطمه برنا در گفت و گو با ایسنا ضمن تاکید بر اینکه مشکل اصلی پسماند استان تهران نبود طرح جامع مدیریت پسماند است، اظهار داشت: یک طرح جامع مدیریت پسماند باید ارائه شود که تمام نقصها و کمبودهای موجود، در آن مطرح شود، در این صورت خیلی از مشکلات پسماند استان و شهر تهران برطرف خواهد شد اما در صورتیکه بعد از تهیه طرح جامع مدیریت پسماند باز هم نواقصی در زمینه مدیریت پسماند وجود داشت می توانیم جابه جایی آرادکوه را پیگیری نماییم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران افزود: طرح های مدیریت پسماند همچون طرح تفکیک از مبدا در بعضی مناطق به صورت ناقص، موقت و مقطعی اجرا شده است اما هیچکدام از این طرح ها کامل و جامع نبوده اند. بطور قطع اگر طرح جامعی برای مدیریت پسماند نوشته شود بسیاری از نقصها در آن دیده می شود و قدرت اجرایی بهتری خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش ایسنا که چه اقداماتی در زمینه تهیه طرح جامع مدیریت پسماند صورت گرفته است؟ اظهار نمود: در آخرین کارگروه مدیریت پسماند استان تهران طرح مدیریت جامع مطرح و از شهرداری بازخواسته شد که این طرح را عرضه نماید.

برنا با اشاره به موضوع انتقال مجتمع دفع و پردازش پسماند آرادکوه، اشاره کرد: حجم زباله ای که در سطح شهر تهران جابه جا می شود بسیار زیاد است و بطور قطع برای جابه جایی آرادکوه باید تدابیر خاصی دیده شود. درعین حال در بحث جابه جایی آرادکوه مساله آلودگی اراضی دیگر نیز مطرح می شود بدین سبب انتقال آرادکوه کار سختی است.

وی افزود: در هر حال اگر طرح های کاهش پسماند و تفکیک پسماند از مبدا به درستی در سطح استان تهران اجرا شود و در کنار آن موضوعات دیگری مانند تولید انرژی از زباله و بازیافت درنظر گرفته شود، قاعدتا موضوع جابه جایی مجتمع دفع و پردازش آرادکوه دیگر مطرح نخواهد بود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره زمان لازم برای انتقال آرادکوه توضیح داد: شهرداری متولی مجتمع پردازش و دفع زباله آرادکوه و جابه جایی آن است، بدین سبب شهرداری باید برای جابه جایی آرادکوه اراضی را در نظر بگیرد و جانمایی کند که این اقدام خود فرآیند ای زمان بر خواهد بود.

برنا در آخر درباره پایش های بیمارستان های شهر تهران اظهار داشت: از شروع سال جاری تابحال ۱۱۱ مورد بیمارستان را پایش و برای حدود ۵۷ مورد از آنها اخطاریه صادر کردیم که یک درصدی از آنها مربوط به وضعیت پسماندها و بخشی نیز مربوط به وضعیت تصفیه خانه های این بیمارستان ها بود. پایش های بیمارستانی ما همچنان ادامه دارد و اداره محیط زیست شهر تهران حدود ۸۰ تا ۸۵ درصد بیمارستان های شهر تهران را پایش می کند.

منبع:

1399/04/13
12:31:56
5.0 / 5
2459
تگهای خبر: انرژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد صدور اخطاریه برای ۵۷ بیمارستان پایتخت
نظر شما در مورد صدور اخطاریه برای ۵۷ بیمارستان پایتخت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳