در شورای شهر تهران تصویب شد

نصب تابلوهای راهنمای كتابفروشی ها در معابر

نصب تابلوهای راهنمای كتابفروشی ها در معابر اعضای شورای شهر تهران بامداد امروز طرحی را بررسی كردند كه به باعث آن شهرداری موظف است تابلوهای معرفی كتابفروشی ها را در سطح شهر نصب كند.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، بامداد امروز طرح نصب تابلوهای کتابفروشی درمناطق 22 گانه را بررسی کردند و محمدجواد حق شناس بعنوان رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در دفاع از این طرح اظهار داشت: متاسفانه در سال های اخیر شاهد کاهش توجه به کتاب و کاهش تیراژ آن بوده ایم بگونه ای که تیراژ حدود 10 هزار کتاب به زیر 1000 جلد کاهش یافته است که این اتفاق تلخ و ناگواری است.
وی با اشاره به اینکه خیلی از کتابفروشی ها به علت مشکلات مختلف مجبور به بستن مغازه های خود شدند، خاطرنشان کرد: لازم است که ما در مدیریت شهری به آنها کمک نماییم و بنابراین پیشنهاد می شود با نصب تابلوهای راهنما به شهروندان یادآوری شود که در این مکان کتابفروشی وجود دارد و شاید این مساله سبب شود که شهروندان به حضور در کتابفروشی ها ترغیب شده و چراغ این مشاغل روشن شود.
حق شناس با اشاره به اینکه کلیات این طرح در دو کمیسیون فرهنگی و سلامت به تصویب رسیده است و امروز در معرض محک صحن علنی قرار می گیرد، اظهار داشت: از اعضای شورا خواهش می کنم که نگاه مهندسی به حوزه علوم انسانی نداشته باشند و تمام قد از حوزه فرهنگ و کتاب، دفاع و حمایت کنند.
به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا نهایتا اعضای شورای شهر تهران با 14 رأی موافق با کلیات این طرح موافقت کردند.
در ادامه احمد مسجدجامعی پیشنهاد کرد که نصب تابلو تنها برای کتابفروشی های تکی در سطح محلات باشد و تابلو برای راسته های کتابفروشی نصب نشود که این پیشنهاد به تصویب اعضای شورا رسید.
همینطور سالاری پیشنهاد کرد که در جهت تبلیغات فرهنگی اطلاعات کتابفروشی ها و کتب به صورت qr کد در فرهنگسراها، ایستگاه های مترو، اتوبوس و... در معرض دید عموم قرار گیرد.
منبع:

1399/04/08
21:25:25
5.0 / 5
2465
تگهای خبر: تبلیغ , طلا , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نصب تابلوهای راهنمای كتابفروشی ها در معابر
نظر شما در مورد نصب تابلوهای راهنمای كتابفروشی ها در معابر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴