معاون وزیر كشور:

توزیع عادلانه اعتبارات موجب ماندگاری جمعیت می شود

توزیع عادلانه اعتبارات موجب ماندگاری جمعیت می شود به گزارش حراج كن خراسان جنوبی معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور اظهار داشت: ابلاغیه رهبری درباب افزایش جمعیت و توزیع عادلانه اعتبارات در شهرها و روستاها، موجب ماندگاری روستاییان در روستاها و شهرهای كوچك می شود.


مهدی جمالی نژاد، امروز پنجشنبه ۲۹ خرداد در همایش بخشداران، منتخبین شوراهای اسلامی و دهیاران خراسان جنوبی که به میزبانی شهرستان قاینات برگزار شد، اظهار نمود: متاسفانه روند مهاجرت از روستا به شهر و از شهرهای کوچک به سمت کلان شهرها سال به سال افزایش می یابد.

وی بیان کرد: توسعه پایدار کشور از روستاها می گذرد و خالی شدن روستاها از سکنه فاجعه است و اگر در وضع موجود که مهاجرت درحال افزایش است ثبات به روستاها و شهرهای کوچک برنگردد، رشد و توسه کشور به سمت تک قطبی در مراکر استانها پیش خواهد رفت.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اشاره کرد: ابلاغیه رهبری درباب افزایش جمعیت و توزیع عادلانه اعتبارات در شهرها و روستاها، موجب ماندگاری روستاییان در روستاها و شهرهای کوچک می شود.

جمالی نژاد با اعلان اینکه سندرم کلان شهری که موجب مهاجرت به شهرها شده است، ما را گرفتار مشکل کرده است، اضافه کرد: نظام شهری و روستایی کشور یک نظام بیمار است که سال هاست از آن رنج می بریم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور افزود: در روستاها و شهرهای کوچک پتانسیل بالایی وجود دارد که باید تقویت شود تا بتوانیم اقتصاد روستا را متحول و اشتغال ایجاد نماییم.

وی با اعلان اینکه رویکرد ما ایجاد مهاجرت معکوس از شهرها به روستاهاست، اظهار نمود: تمام روستاها و شهرهای کشور پتانسیل و ظرفیت بالایی دارند و باید با نگاه به درون موجبات توسعه این مناطق را فراهم نماییم.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اعلان اینکه باید با رفع معضل اشتغال، ماندگاری روستاییان را در روستاها فراهم نماییم، اشاره کرد: شهرستان قاینات با دارا بودن معادن و ذخایر غنی همانند یک کشور است و باید از ظرفیت و پتانسیل های آن به درستی استفاده گردد.

جمالی نژاد با اعلان اینکه دهیار باید در شرایط سخت و تحریم کار کند، تصریح کرد: توزیع عادلانه خدمات در روستاها مورد توجه است و با همین میزان اعتبار کمی که تابحال بوده توجه ویژه ای به روستاها و آبادی ها شده است.

معاون وزیر کشور، امروز از محله هدف بازآفرینی قاین و طرح راه اندازی جاده سلامت شهر قاین بازدید کرد.

منبع:

1399/03/29
18:02:36
5.0 / 5
2691
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , كشور , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توزیع عادلانه اعتبارات موجب ماندگاری جمعیت می شود
نظر شما در مورد توزیع عادلانه اعتبارات موجب ماندگاری جمعیت می شود
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳