رتبه اول البرز در آمارهای نزاع؛

روزانه ۳۰۰ دعوا و درگیری در البرز رخ می دهد

روزانه ۳۰۰ دعوا و درگیری در البرز رخ می دهد البرز فرمانده انتظامی البرز با بیان این كه استان البرز در موضوع نزاع و درگیری رتبه اول را دارد كه چهار برابر نرخ كشوری است اظهار داشت: پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با نزاع های دسته جمعی جدی است.سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت: علیرغم این که استان البرز نسبت به استان های دیگر همچون تهران و مشهد و.. داری جمعیت کمتری است، اما در بحث نزاع و درگیری رتبه اول را دارد.

به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در کشور به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۱۵۴ نزاع و درگیری رخ می دهد که این عدد در استان البرز به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۶۷۹ نزاع است.

این مقام انتظامی با بیان این که استان البرز در کشور به لحاظ نزاع و درگیری رتبه اول را دارد، بیان نمود: در استان البرز پلیس در روز میانگین ۳۰۰ نزاع را ثبت می کند.

سردار محمدیان با اشاره به کاهش تعداد نزاع های دسته جمعی و برخورد جدی پلیس با این جرائم، خاطرنشان کرد: علیرغم این که در سه ماهه ابتدایی سال به علت شیوع کرونا تردد در سطح شهر کمتر بود اما نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد افزایش سه درصدی میزان نزاع و درگیری ها در استان البرز بوده ایم.

وی تصریح کرد: از لحاظ جغرافیایی ۷۰ درصد نزاع های صورت گرفته در شهرستان کرج، ۱۷ درصد ساوجبلاغ، چهار درصد فردیس و ۹ درصد در سایر شهرستان ها بوده است.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به برخورد جدی پلیس و دستگاه قضائی با نزاع های دسته جمعی افزود: به علت این که نزاع های دسته تعدادی از پیش طراحی شده اند و برای آنها برنامه ریزی از جانب طرفین صورت می گیرد، پلیس و دستگاه قضا با جدیت و بدون چشم پوشی با آنها برخورد می کند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: در بحث نزاع های فردی در استان البرز، ۴۸ درصد آن به ایجاد مزاحمت، ۲۵ درصد اختلافات مالی وملکی و ۲۷ درصد اختلافات خانوادگی اختصاص دارد.

وی با بیان این که بیشتر نزاع های صورت گرفته بر روی مزاحمت و موضوعات کوچک رخ می دهد، تصریح کرد: باید نهادها و سازمان های فرهنگی از پایه و اساس موضوعاتی مانند فرهنگ آپارتمان نشینی و زندگی شهری را به شهروندان آموزش دهند.

سردار محمدیان با اشاره به لحظه ای و کوتاه بودن زمان های نزاع بیان نمود: حضور پلیس در نقاط شهر محدود است و این دلیلهای سبب شده تا پلیس با عنایت به زیرساخت های موجود نتواند در وقت مناسب در نزاع های صورت گرفته دخالت کند.

فرمانده انتظامی استان البرز افزود: بیشتر نزاع های صورت گرفته در استان البرز از ساعت ۱۳ الی ۲۱ است که این نشان داده است آستانه تحمل شهروندان در ساعات خستگی و افزایش مشکلات کاری پایین می آید و می توان این مورد را با آموزش های روانشناسی در استان کاهش دهیم.

وی با بیان این که نزاع های صورت گرفته ۳۳ درصد به گروه سنی ۲۰ تا ۳۰ و ۴۲ درصد به ۳۱ تا ۴۰ سال اختصاص دارد افزود: در نزاع های صورت گرفته ۷۷ درصد افراد شرکت کننده دارای مدارک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم هستند.

سردار محمدیان با اشاره به این که بیشتر نزاع های صورت گرفته در حاشیه شهرها صورت می گیرد تصریح کرد: بالا بودن تعداد نقاط حاشیه نشین در استان البرز یکی از دلیلهای افزایش نزاع های صورت گرفته در استان است.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که تعداد این نزاع ها در استان با انجام اقدامات روانشناسی توسط نهاد و سازمان های دیگر قابل کنترل است افزود: سهم پلیس از ایجاد امنیت استقرار در نقاط شهری نیست و ما بعنوان پلیس طرح موضوع می نماییم و سازمان ها و ادارات باید بر روی آنها کار کنند.

سردار محمدیان با بیان آمادگی برای عملیاتی کردن طرح هایی که در رساله دانشجویان ارائه می شود اضافه کرد: مسؤلان مربوطه باید در بحث فرهنگ سازی و بالا بردن آستانه تحمل مردم اقدامات جدی صورت دهند تا این وضعیت کنترل شود.

فرمانده انتظامی استان البرز در انتها با اشاره به نقش اعتیاد در تعداد نزاع و درگیری های صورت گرفته تصریح کرد: در استان البرز اردوگاه بازپروی معتادان متجاهر وجود ندارد و اگر زیرساخت های لازم در استان فراهم گردد ما آمادگی داریم که در ۴۸ ساعت، معتادان متجاهر و در ۱۵ روز همه فروشندگان خرد مواد مخدر را دستگیر نماییم.
1399/03/26
15:25:52
5.0 / 5
2742
تگهای خبر: شركت , فروش , كشور , مدارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد روزانه ۳۰۰ دعوا و درگیری در البرز رخ می دهد
نظر شما در مورد روزانه ۳۰۰ دعوا و درگیری در البرز رخ می دهد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳