نماینده مردم هرمزگان در شورای عالی استان ها خواستار شد:

معیشت طبقه ضعیف در اولویت كار مجلس قرار گیرد

معیشت طبقه ضعیف در اولویت كار مجلس قرار گیرد به گزارش حراج كن نماینده مردم هرمزگان در شورایعالی استان ها با تاكید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت های محلی برای توسعه كشور و ضرورت حل مشكلات و معضلات مردم توسط مجلس یازدهم اظهار داشت: معیشت طبقه ضعیف باید در اولویت كار مجلس قرار گیرد.


به گزارش حراج کن به نقل از ایسنا، کیانوش جهانبخش در سی ودومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها در نطق قبل از دستور خود اظهار داشت: همه می دانیم حتی قانون بد بهتر از بی قانونی می باشد اما قانون بد حاصل نگاه کسانی است که مردم شان را دوست ندارند یا برپایه داده های غلط و با مبنای غیرکارشناسی، قوانین را بدون گفت و گو با اهلش مصوب می کنند. آنها یا از جنس مردم نیستند یا آنقدر فاصله گرفتند که مشکلات و مسائل مردم را با وضوح بسیار کمی می بینند. این تخصص و دلسوزی است که تعهد، کارآمدی و تحول را به دنبال دارد.
وی ادامه داد: از مجلس انقلابی و جهادی انتظار داریم با رویکرد مردم محور با اقشار مختلف و پرهیز از طرح گفتمان تکراری و شعارزدگی به اصل و شأن خود که همانا قانون گذاری و نظارت است، بازگردد تا در رأس امور باقی بماند.
نماینده مردم هرمزگان در شورای عالی استانها افزود: معیشت طبقه ضعیف در اولویت کار مجلس باشد تا عدالت اجتماعی و اعتماد عمومی بعنوان سرمایه نظام باردیگر احیا گردد. از طرف دیگر باید اجازه داده شود شوراها در جایگاه پارلمان محلی به شأن خود در قانون اساسی برسد و به وظایف خود عمل کند. طرح مدیریت یکپارچه شهری و تصویب آن، مجلس را در تراز ملی و بین المللی نگه می دارد و کشور بهتر اداره خواهد شد. باور داریم که در این راه باید از درون تغییر آغاز شود و با یک عزم ملی و با مشارکت تمام مردم و کسانی که دل در گروی آبادانی این سرزمین و نظام دارند این مسیر را طی نماییم.
وی در جلسه شورای عالی استانها با تاکید بر اینکه در گام دوم انقلاب فصل گفت وگوی اقشار، اقوام و اندیشه ها حول محور وحدت سازندگی شروع شده است، اضافه کرد: در این راستا انتظار می رود که نسل اول انقلاب وظیفه معلمی و بزرگتری داشته باشند و به جوانان و نخبگان میدان دهند و امور اداره کشور را به آنان بسپارند. باید بپذیریم هیچ مشکلی حل نخواهد شد مگر با عزم و اراده ملی. همینطور باید بپذیریم که صدای مردم معترض صدای دلسوزی و خیرخواهی است. مردم به وضعیت معیشت خود اعتراض دارند. بنابراین باید صدایشان را شنید و مشکلات شان را حل نماییم. باید بپذیریم برای آبادانی و پیشرفت از تمام ظرفیت ها و سرمایه های انسانی سرزمین مان بهره بگیریم.
جهانبخش با اشاره به شیوع ویروس کرونا و همه گیری آن در کشور خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: استان هرمزگان وضعیت به نسبت مطلوبی داشت اما اظهار نظر با عجله و غیرکارشناسی در اعلام وضعیت عادی و سفید شرایطی را بوجود آورد که امروز در بحرانی ترین شرایط و در وضعیت حاد و قرمز قرار داریم. بد نبود از دو صندلی آن طرف تر در ستاد کرونا در مورد وضعیت سفید سوال و پس از آن اظهار نظر می کردید.
وی افزود: آمار مبتلایان و کشته شدگان بسیار نگران کننده است چون که کشته شدگان حاصل بی تدبیری و بی مسئولیتی هستند. هرمزگان در شرایط عادی هم امکانات بهداشتی و درمانی جوابگوی نیاز مردم نداشت چه رسد به این روزهای سخت. دست تک تک کادر بهداشتی و درمانی را می بوسم و درود می فرستم به روح بلند شهیده آرزو باهو و سایر شهدای مدافع سلامت که اگر ایثار آنان نبود معلوم نبود در چه وضعیتی قرار می گرفتیم.
وی تاکید کرد: تا کی باید شاهد کشته شدن و از بین رفتن مردمی باشیم که برای لقمه ای نان جان خویش را کف دست قرار داده و به آغوش خطر و مرگ می روند. شورای عالی استانها در امتداد تکالیف قانونی خود و به استناد اصل ۱۰۱ قانون اساسی آمادگی خویش را برای گفت و گو با دستگاه های ذیربط و عرضه طرح معیشتی مناطق مرزی کشور با بازتعریفی از قاچاق و شغل شرافتمندانه و قانونی اعلام می کند. بی شک قاچاقچی همان نکبت زاده ها و رانت خواران زالو صفت هستند نه سوخت بر، کوله بر و پیله ور و ملوان. هرمزگان حدودا در تمام حوزه های توسعه ای و صنعتی نقش دارد اما مردم همچنان سهمی از این حوزه ندارند. از مردم شرم داریم که در جایگاه نمایندگی نتوانسته ایم خواسته های حداقلی شان را برآورده نماییم.
نماینده مردم هرمزگان در شورای عالی استانها در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه حدودا در تمام مناطق آزاد کشور مجوز تردد خودرو های پلاک مناطق آزاد در شعاع ۱۲۰ کیلومتری و در سطح استانها صادر شده، اضافه کرد: باز هم تنها هرمزگان است که با وجود مناطق آزاد قشم و کیش با نگاهی تبعیض آمیز همچنان از این حق قانونی و حداقلی خود بی بهره است اما این دفعه مردم به میدان آمده اند و درخواست جدی خویش را با یک مطالبه گری مدنی، منطقی و عقلانی با بیشتر از ۱۵۰ هزار امضاء تا این لحظه مطرح نموده اند.1399/03/22
13:49:05
5.0 / 5
2527
تگهای خبر: ارز , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد معیشت طبقه ضعیف در اولویت كار مجلس قرار گیرد
نظر شما در مورد معیشت طبقه ضعیف در اولویت كار مجلس قرار گیرد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴