حل بلاتكلیفی بازنشستگی رانندگان اتوبوسرانی در تعامل با تأمین اجتماعی

حل بلاتكلیفی بازنشستگی رانندگان اتوبوسرانی در تعامل با تأمین اجتماعی به گزارش حراج كن رئیس فراكسیون كارگری شورای شهر تهران در مورد آخرین وضعیت بازنشستگی رانندگان اتوبوس شركت واحد توضیحاتی را ارائه نمود.


افشین حبیب زاده در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه تعداد ۴۰۰ نفر از کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی در سال ۹۸ بازنشسته شده اند؛ اما با گذشت بیشتر از ۸ ماه هنوز سنوات آخر خدمت را دریافت نکرده اند، اظهار داشت: همینطور شرکت واحد اتوبوسرانی می بایست مبلغ ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور را برای رانندگان و کارگرانی که حائز شرایط بازنشستگی هستند، پرداخت می کرد تا کارگران بتوانند از مزایای مستمری بازنشستگان استفاده کنند؛ اما در طول زمان این کار را نکرده است.
وی با اشاره به اینکه بعضی از کارگران 8 ماه است که باید بازنشسته می شدند اما نشدند، خاطرنشان کرد: با این که از مسؤلان شهرداری درخواست کرده بودیم که نسبت به حل این مورد اقدام نمایند اما گویا از جانب اتوبوسرانی به شعبه مربوطه تأمین اجتماعی "چک مهلت دار" عرضه شده که آنها نپذیرفتند و این مساله سبب تعویق اجرای این مهم شده است.
حبیب زاده با اشاره به تجمع برخی از کارگران و رانندگان شرکت واحد مقابل شورای شهر در اعتراض به عدم ایجاد زمینه بازنشستگی آنها از جانب شهرداری تهران، اضافه کرد: پس از این تجمع با مدیرعامل شرکت واحد و معاون مالی شهرداری تهران جلسه ای فوری برگزار کردیم که برهمین اساس مقرر شد شهرداری تهران با اولویت بازنشستگی رانندگان، 4درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان آور را نقدا به بیمه تأمین اجتماعی پرداخت کند.
وی ادامه داد: برای پرداخت سنوات هم باید منابع لازم تامین گردد، اما هم اکنون حل مشکل بازنشستگی در اولویت قرار دارد.1399/03/05
13:50:03
5.0 / 5
2528
تگهای خبر: پرداخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حل بلاتكلیفی بازنشستگی رانندگان اتوبوسرانی در تعامل با تأمین اجتماعی
نظر شما در مورد حل بلاتكلیفی بازنشستگی رانندگان اتوبوسرانی در تعامل با تأمین اجتماعی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲